Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Terminy dyżurów konsultacyjnych w sprawie cmentarza w Podgórkach Tynieckich

Ustalono terminy dyżurów konsultacyjnych w sprawie budowy cmentarza w Podgórkach Tynieckich wraz ze spopielarnią zwłok. Spotkania odbędą się w siedzibie Rady Dzielnicy VIII przy ulicy Praskiej 52.

Dyżury konsultacyjne odbędą się 16 i 30 listopada 2010 roku, 7 i 14 grudnia 2010 roku oraz 4 i 18 stycznia 2011 roku. Spotkania odbędą się w godzinach od 17.00 do 19.00 w siedzibie Rady Dzielnicy VIII przy ulicy Praskiej 52.

Miasto planuje budowę nowej nekropolii w sąsiedztwie zachodniej obwodnicy Krakowa, przy węźle autostrady A4 „Sidzina”, na terenie sąsiadującym z południową granicą Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Najbliższe sąsiedztwo to Zakłady Przemysłowe Delphi. Odległość od Opactwa w Tyńcu w prostej linii wynosi około 4 km.

Cmentarz ma być dostosowany do różnych występujących w Polsce tradycji pochówku. Znajdzie się tu miejsce na groby ziemne, groby murowane i kolumbaria. Obiekt ceremonialny przystosowany będzie do możliwości odprawiania ceremonii zgodnie z obrzędami różnych wyznań oraz pochówków świeckich. W skład nowoczesnej nekropolii ma wejść także spopielarnia zwłok. (M)

pokaż metkę
Osoba publikująca: WIESŁAW SZCZUREK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2010-10-31
Data aktualizacji: 2010-10-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat