Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Najlepsze fotografie świata w Krakowie

Od 3-24 listopada w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie będzie można oglądać 167 fotografii nagrodzonych w międzynarodowym konkursie World Press Photo 2010 - w tym zwycięskie zdjęcie włoskiego fotografa, Pietro Masturzo.

World Press Photo to założona w 1955 roku, niezależna organizacja non-profit (z siedzibą w Amsterdamie), której głównym celem jest wspieranie i międzynarodowa promocja pracy zawodowych fotografów prasowych. Właśnie temu ma służyć organizowany przez nią corocznie największy na świecie i najbardziej prestiżowy konkurs fotografii prasowej o tej samej nazwie.

Każdego roku, niezależne międzynarodowe jury składające się z 19 osób, ocenia prace w dziesięciu kategoriach, dostarczone przez fotografów prasowych, agencje, gazety i czasopisma z każdego zakątka świata. Tym razem, 5847 fotografów ze 128 krajów zgłosiło do konkursu ponad 100 tys. prac. Jurorzy nagrodzili 167 z nich. Zwycięską fotografią World Press Photo 2010 zostało zdjęcie włoskiego fotografa, Pietro Masturzo, (wykonane 24 czerwca 2009 r.), przedstawiające kobiety stojące na dachu budynku w Iranie i krzyczące na znak protestu. Praca ta, jest częścią cyklu (wyróżnionego pierwszą nagrodą w kategorii „People in The News”) opisującego wydarzenia, jakie miały miejsce po oprotestowanych wyborach prezydenckich w Iranie - po ulicznych demonstracjach w ciągu dnia, nocą ludzie wyrażali swoje niezadowolenie krzycząc z dachów i balkonów.

Doroczna pokonkursowa wystawa, zostanie pokazana w ponad 100 miejscach na całym świecie – w tym w Krakowie. Będzie można zobaczyć zwycięską fotografię World Press Photo 2010 oraz zdjęcia nagrodzone w poszczególnych kategoriach. Oficjalne otwarcie wystawy odbędzie się 3 listopada o godz. 13.00 w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki. Będzie ją można oglądać codziennie – do 24 listopada, w godz. 10:00-20:00.
Bilety:

10 zł - bilet normalny

5 zł - bilet ulgowy

20 zł – bilet rodzinny (JK).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2010-10-28
Data aktualizacji: 2010-10-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź