Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rozmowy z mieszkańcami o problemach mieszkańców. Na początek Bronowice Wielkie

24 czerwca prezydent Krakowa Aleksander Miszalski spotkał się z mieszkańcami Bronowic Wielkich. To pierwsze spotkanie z serii rozmów na „ławce dialogu”, zapowiedziane przez prezydenta jeszcze w czasie kampanii wyborczej.

Spotkanie na ławce dialogu w Bronowicach Wielkich
Fot. Piotr Wojnarowski

W spotkaniu wzięli udział, jako organizatorzy, radni dzielnicy IV Prądnik Biały: Barbara Polny, Ewelina Dziwak i Jakub Kornecki. Ze strony miasta uczestniczyli natomiast: zastępca prezydenta Krakowa Stanisław Kracik, przewodniczący Rady Miasta Krakowa Jakub Kosek i radny Grzegorz Stawowy. Obecni byli również przedstawiciele miejskich wydziałów i jednostek.

Prezydent Aleksander Miszalski, rozpoczynając spotkanie przypomniał, że jeszcze podczas kampanii obiecał je zorganizować właśnie w Bronowicach Wielkich. – Teraz spotykamy się tutaj, aby wsłuchać się w Państwa głos, bo to Państwo najlepiej rozumieją specyfikę i znają problemy swojego sąsiedztwa – powiedział.

Kolejne spotkania wkrótce odbędą się w Opatkowicach i Sidzinie. – Chcemy, abyście Państwo mogli spotykać się z nami w terenie, aby przedstawiać problemy na miejscu, gdzie one występują. Razem z urzędnikami, którzy się nimi zajmują, omówimy każdy z problemów, który zostanie zgłoszony. Ja ze swojej strony deklaruję, że będę podejmował niezbędne interwencje, aby doprowadzić do ich rozwiązań – dodał prezydent.

Mieszkańcy Bronowic Wielkich poruszyli sporo zagadnień, z którymi się mierzą, często od lat. Wśród najbardziej palących problemów wymienili m.in.:

  • sprawa budowy nowych bloków na ul. Starego Dębu
  • osuwisko skarpy przy ul. Starego Dębu
  • renowacja terenu zielonego i stawu przy ul. Stawowej, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 14
  • budowa chodnika wzdłuż ul. Sosnowieckiej i przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Sosnowieckiej i Ojcowskiej
  • bezpieczeństwo na placu Omłotowym
  • remont ul. Na Polach
  • problem rozsypywania trutek na psy
  • budowa infrastruktury sanitarnej i drogowej dla Bronowickiego Klubu Sportowego
  • wykluczenie komunikacyjne mieszkańców Bronowic Wielkich

Na te i inne zgłoszenia na bieżąco odpowiadali przedstawiciele władz miejskich. Prezentowali aktualny stan prac i przedstawiali kolejne, zaplanowane działania. Wszystkie tematy zgłoszone przez mieszkańców na spotkaniu zostały szczegółowo spisane i zostaną przekazane do odpowiednich wydziałów i jednostek, aby wypracować jak najlepsze rozwiązania.

Podsumowując spotkanie prezydent Aleksander Miszalski stwierdził, że przez lata narosło wiele problemów, w tym m.in. nieprzygotowana do szybkiego rozwoju miasta infrastruktura towarzysząca, która nie nadążała za potrzebami mieszkańców. – Na obrzeżach mieszka coraz więcej osób i widać, że dzielnice te są niedoinwestowane. Będziemy chcieli przygotować program wsparcia i dofinansowania tych dzielnic, aby cały Kraków rozwijał się równomiernie i w sposób zrównoważony, uwzględniając specyfikę i lokalne problemy – dodał prezydent.

pokaż metkę
Autor: Adrian Piechota
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-06-25
Data aktualizacji: 2024-07-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź