Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kulturalne wakacje w Krakowie

Lato w mieście? Świetny pomysł! Zwłaszcza, jeśli planujemy spędzić je w mieście uważanym za polską stolicę kultury. A Kraków na lato, oprócz wielu ciekawych imprez i koncertów organizowanych dla mieszkanek, mieszkańców oraz gości, proponuje też szereg atrakcji przygotowanych przez instytucje kultury. A instytucje jak co roku zadbały o to, żeby krakowianki i krakowianie – niezależnie o wieku – mieli co robić w trakcie przerwy od szkolnych zajęć.

Fot. pixabay.com

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na zajęcia malarskie, graficzne, ceramiczne i taneczne, warsztaty tworzenia gier komputerowych, kurs kroju i szycia, Klub Super Mama, jogę dla kobiet w ciąży, gimnastykę dla seniorów. Działania artystyczne, edukacyjne i rekreacyjne – dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów – od poniedziałku do piątku, od rana do wieczora. Z doświadczonymi instruktorami i w dobrym towarzystwie – na świeżym powietrzu i pod dachem. Wszystko na wyciągnięcie ręki i w przyjaznej atmosferze.

Bogatą wakacyjną ofertę pełną artystycznych warsztatów przygotował Dworek Białoprądnicki wraz z filiami. W programie instytucji mnóstwo warsztatów – m.in. artystyczne, cyrkowe, survivalowe, przyrodnicze, a także zajęcia sportowe. Przeznaczone są dla uczestników w różnym wieku – ciekawą propozycję znajdą dla siebie zarówno pięcio-, jak też czternastolatkowie. A w każdy weekend lipca i sierpnia Dworek Białoprądnicki zaprasza na wydarzenia muzyczne, takie jak Odkrywka czy Letnie Granie.

Centrum Kultury Podgórza zaprasza na Wakacyjne Zajęcia Edukacyjne oraz Wakacyjny Klub Juniora. Specjalne propozycje przygotowało 18 jednostek CKP. Zajęcia w wybranych filiach rozpoczną się już w ostatnim tygodniu czerwca (siedziba główna ul. Sokolska 13 oraz Ośrodek Ruczaj). W 12 filiach wakacyjne aktywności prowadzone będą w lipcu, natomiast w Klubie Kostrze, Klubie Przewóz, Klubie Rybitwy oraz w Klubie Soboniowice w sierpniu. Oferta jest skierowana do dzieci w wieku 7–12 lat. Zajęcia stacjonarne będą odbywać się godzinach 10.00–14.00, w programie także wycieczki.

Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta w czasie wakacji zorganizuje 39 turnusów półkolonii we wszystkich klubach należących do ośrodka.

Krakowskie Forum Kultury zaplanowało dwa turnusy letnich półkolonii w Klubie Olsza, a Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy” akcję „Wakacyjne Podwórko” w siedzibie ośrodka – zajęcia w godz. od 9.00 do 13.00 będą odbywać się we wtorki, środy i czwartki. W programie tygodniowych warsztatów m.in.: praca z głosem, ciałem, zadania aktorskie, praca nad etiudami aktorskimi na podstawie opowiadań Marka Hłaski zakończona pokazem etiud, a także zajęcia z zajęcia z fotografii teatralnej. Przewidziane są dwie grupy – jedna zaplanowana na koniec czerwca, a druga na początek lipca.

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki zaprasza na inaugurację lata w otoczeniu sztuki współczesnej. SPOKO(jne) lato w Bunkrze to propozycja spędzenia pierwszego weekendu wakacji w przestrzeni galerii na zajęciach jogi, pilatesu, warsztatach artystycznych dla dzieci i rodzinnym spektaklu grupy Impro Krk.    

Szczegóły wakacyjnych propozycji przygotowanych przez poszczególne instytucje kultury wraz z informacjami o terminach, zapisach i opłatach można znaleźć na ich stronach internetowych.

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-06-13
Data aktualizacji: 2024-07-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź