Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Radni ustalili ile zapłacimy za śmieci

W środę (13 marca) Rada Miasta Krakowa przyjęła pakiet uchwał ustalających m.in. stawki za odbiór śmieci. Nowy, wynikający bezpośrednio z zaleceń Unii Europejskiej system, będzie obowiązywał od 1 lipca br.

Za odbiór posegregowanych odpadów mieszkańcy budynków wielorodzinnych zapłacą średnio 12 zł od osoby miesięcznie. Dla, tych którzy segregacji nie prowadzą stawki będą o 50 proc. wyższe.

W zabudowie jednorodzinnej stawka dla gospodarstwa domowego jednoosobowego za odbiór odpadów segregowanych wyniesie miesięcznie 32,50 zł, dla gospodarstwa dwuosobowego 44,50 zł, a dla czteroosobowego 62,50 zł. Opłaty za odbiór śmieci nieposegregowanych wyniosą odpowiednio: 48,50 zł, 65 zł i 92,50 zł.

Mieszkańcy bloków będą płacić nie w zależności od liczby osób zameldowanych, ale od pojemności odbieranych pojemników. Do tej pory płacili od 8 do prawie 27 zł od osoby miesięcznie, teraz będzie to ok. 12 zł. Ostateczna wysokość opłaty będzie zależna od liczby pojemników zamówionych przez administratora budynku.

Szczegóły już wkrótce na stronach www.ekocentrum.krakow.pl ,www.mpo.krakow.pl oraz www.krakow.pl. Nowemu programowi gospodarowania odpadami towarzyszyć będzie również skierowana do krakowian szeroka kampania informacyjno-edukacyjna.(FiSz)(PAP)

pokaż metkę
Autor: FILIP SZATANIK
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2013-03-13
Data aktualizacji: 2013-03-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź