Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Inteligentne parkowanie

Prezentacja nowoczesnych systemów organizacji ruchu kołowego w mieście, ich wpływu na środowisko naturalne oraz na poprawę warunków życia mieszkańców była głównym punktem posiedzenia Komisji Infrastruktury. Radni z zainteresowaniem śledzili prezentację Zoltona Gyarmati'ego  z Institute for Transportation and Development Policy.

Prezentacja eksperta z ITDP skupiała się na pokazaniu zalet nowatorskiej metody organizacji parkowania w dużym mieście. Prezentowane metody zostały z powodzeniem zaimplementowane w Budapeszcie. Przekonywał, że ich rozwiązania i metody organizacji transportu z powodzeniem służą zapobieganiu i przeciwdziałaniu coraz częstszym i powszechniejszym problemom komunikacyjnym. Zolton Gyarmati zachwalał system inteligentnego parkowania EPS. Do jego zalet zaliczał m.in.: automatyczne obliczanie poziomu wykorzystania miejsc postojowych dla danego obszaru parkowania, wsparcie w postaci software'u i hardware'u, elastyczność, technologiczne nowinki, łatwy sposób kontroli. Twierdził, że system idealnie nadaje się do tzw. smart city, łatwo go zintegrować z każdym miejskim systemem inteligentnym, gromadzi on dane i udostępnia je on-line, dzięki czemu może np. pomóc organom ścigania w poszukiwaniu skradzionych pojazdów. Przewodniczący komisji Wojciech Wojtowicz stwierdził, że merytoryczne wydziały miasta powinny się odnieść do prezentacji.

Ponadto komisja pozytywnie zaopiniowała dwa projekty uchwał: w sprawie ustalenia kierunków działania dla Prezydenta Miasta Krakowa dotyczących rozwoju systemu komunikacji tramwajowej w Krakowie, a także w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania ich bezdomności.

pokaż metkę
Autor: BŁAŻEJ SIEKIERKA
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2013-03-12
Data aktualizacji: 2013-03-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź