Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zmiany w ustawie o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich

W związku z nowelizacją ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich chcieliśmy zwrócić Państwa uwagę na nowe zapisy, jakie znajdują się w ww. ustawie.

Szanowni Państwo,

W związku z nowelizacją ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich chcieliśmy zwrócić Państwa uwagę na nowe zapisy, jakie znajdują się w ww. ustawie.

W rozdziale 4b ustawodawca nakłada obowiązek wprowadzenia standardów ochrony małoletnich oraz definiuje, których podmiotów tyczy się ów obowiązek (art. 22c, pkt 3).

Tekst jednolity aktu prawnego opublikowany został w Dz. U. z 2023 r. poz. 1606Wspomniane zmiany wchodzą w życie z dniem 15 lutego 2024 r.

Prosimy o zapoznanie się z zapisami ustawy.Informujemy o tym, że na stronie internetowej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (https://standardy.fdds.pl/standardy-w-dzialaniu/hotele) znajduje się poglądowy wzór procedur ochrony dzieci dla hoteli i innych obiektów noclegowych, przygotowany przez ekspertów Fundacji.
Dokument ma formę edytowalną, dzięki czemu każdy może dostosować zapisy do własnych realiów, bądź uzupełnić istniejące już procedury. Link do pobrania dokumentu: https://standardy.fdds.pl/upload/pages/procedury-ochrony-dzieci-dla-hoteli-i-innych-obiektow-noclegowych-16-1-file-16817144025248394211627042194.docx

Poniżej udostępniamy broszurę informacyjną dla pracowników branży turystycznej „Wykorzystywanie i wyzyskiwanie seksualne dzieci w sektorze podróży i turystyki” przygotowana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (https://fdds.pl).

Broszura informacyjna

pokaż metkę
Osoba publikująca: Magdalena Brzostowska
Podmiot publikujący: Wydział Ds. Turystyki
Data publikacji: 2023-11-17
Data aktualizacji: 2024-01-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź