Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Koncert z okazji jubileuszu szpitala im. Rydygiera

Dziś, 21 listopada o godz. 19.00 odbędzie się wyjątkowy koncert dedykowany Szpitalowi Specjalistycznemu im. Ludwika Rydygiera z okazji jego 30-lecia istnienia. Wydarzenie w ramach cyklu „Nowa Huta. Dlaczego Nie?!” odbędzie się w Teatrze Łaźnia Nowa przy os. Szkolne 25.

W trakcie wydarzenia wystąpi zespół Bester Quartet, który jest znany z wyjątkowego podejścia do muzyki. Grupę tworzą czterej wybitni instrumentaliści, wykształceni muzycy klasyczni i jazzowi. Ich twórczość charakteryzuje szeroki przekrój stylistyczny, w którym łączą elementy muzyki klasycznej, jazzowej, awangardowej i współczesnej kameralistyki, wykorzystując improwizację jako fundament do tworzenia niepowtarzalnych form instrumentalnych.

Zespół Bester Quartet jest nowym obliczem legendarnej formacji The Cracow Klezmer Band, która powstała w 1997 roku w Krakowie. Dzięki oryginalnemu i odważnemu repertuarowi oraz wyjątkowym kompozycjom, zespół zdobył uznanie zarówno krytyków muzycznych, jak i publiczności na całym świecie.

Koncert jest częścią cyklu „Nowa Huta. Dlaczego Nie?!”, w ramach którego zapraszamy mieszkańców Nowej Huty na bezpłatne koncerty w różnych przestrzeniach już od kilkunastu lat. Tą odsłoną cyklu organizatorzy chcą uhonorować dyrekcję oraz pracowników Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera z okazji jubileuszu 30-lecia. To jeden z trzech najlepszych szpitali w Polsce, a jego imponująca pozycja to efekt ciężkiej pracy i zaangażowania wszystkich pracowników placówki.

Prowadzenie poprowadzi Lidia Jazgar.

Wstęp wolny. Obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne do dziś, 21 listopada, u organizatora: Dział Imprez i Promocji Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, os. Centrum A 6a, tel. 573 792 966.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie kwesta na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-11-17
Data aktualizacji: 2023-11-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź