Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Mali mistrzowie – tramwajem do Mistrzejowic”

Na przełomie listopada i grudnia rozpocznie się seria warsztatów dla najmłodszych mieszkańców Krakowa. „Mali mistrzowie – tramwajem do Mistrzejowic” to bezpłatne zajęcia edukacyjne, które odbędą się w placówkach edukacyjnych, a także w pawilonie informacyjnym wykonawcy nowej linii tramwajowej, firmy Gülermak.

tramwajdomistrzejowic.pl
Fot. tramwajdomistrzejowic.pl

Podczas warsztatów młodzi inżynierowie poprzez zabawę zdobywać będą wiedzę na temat technologii budowy tramwaju i różnych rodzajów transportu publicznego. Poznają także zasady bezpieczeństwa na budowie i w komunikacji miejskiej. Zajęcia zostaną urozmaicone o zadania plastyczne i ruchowe, ćwiczenia w grupach, a także o prezentacje multimedialne.

Dzieci będą miały okazję nauczyć się o: 

  • Zasadach bezpieczeństwa na budowie
  • Środkach ochrony osobistej, takich jak kask, obuwie, kurtka, kamizelka, słuchawki wyciszające, okulary ochronne
  • Pracy osób budujących tramwaj – kim jest architekt, geodeta, konstruktor, inżynier budowy, inżynier środowiska, inspektor BHP, majster, operator maszyn, a także o tym, dlaczego osoby postronne nie mogą wchodzić na teren budowy
  • Torach, szynach oraz maszynach budowlanych – jak wygląda koparka, głębiarka ścian szczelinowych, dźwig, betoniarka, wywrotka, spychacz.

trwają zapisy na zajęcia. Grupy mogą zgłaszać się, przesyłając zgłoszenie na adres e-mail: malimistrzowie@gulermak.pl. Warsztaty odbędą się w placówce edukacyjnej zgłaszającej się grupy.

tramwajdomistrzejowic.pl

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-11-15
Data aktualizacji: 2023-11-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź