Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„SOS dla planety”. Odcinek drugi

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej realizacji z cyklu „SOS dla planety”, który rozpoczęliśmy publikacją filmu pt. „Fakty i mity o zmianie klimatu”. Tym razem film nosi tytuł „Zanieczyszczenie środowiska”.

SOS dla planety to seria filmów edukacyjnych, dotyczących zmian klimatycznych, ekologii i ochrony środowiska stworzona przez Fundację Digital University we współpracy z Fundacją Globalworth.

Drugi odcinek SOS dla planety pt. „Zanieczyszczenie środowiska” poświęcony jest problemowi zanieczyszczenia wody, gleby i powietrza. Zaproszona do rozmowy ekspertka, specjalistka ds. regeneracji i ochrony gleb i założycielka fundacji Grunt od nowa – Anna Danylczenko, wyjaśnia młodzieży kwestie związane z tym problemem oraz opowiada o nowoczesnych rozwiązaniach, jakie stosuje się celu zapobiegania dewastacji środowiska.

W odcinku dowiadujemy się także o znaczącej roli gleby w ekosystemie, która stanowi podstawę życia na ziemi, a jej jakość ma wpływ na wszystkie organizmy żywe, w tym na zdrowie człowieka. Ekspertka podaje gotowe do wdrożenia pomysły na włączanie się w działania mające na celu ochronę lokalnych wód i gleb.

Inżynier Bartosz Marcol odpowiada natomiast na pytania młodzieży dotyczące kwestii zanieczyszczenia powietrza. Jako ekspert specjalizujący się w zrównoważonym rozwoju i sprawozdawczości ESG w budownictwie wyjaśnia, jak możemy sobie radzić z tym problemem dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym. Cennym uzupełnieniem programu są wypowiedzi młodzieży szkolnej na ten temat.

Do każdego odcinka cyklu pomysłodawcy cyklu „SOS dla planety” proponują scenariusz lekcji oraz karty pracy opracowane przez ekspertów. Zachęcamy do ich pobrania i przeprowadzenia zajęć z wykorzystaniem materiału filmowego.

Pobierz scenariusze i karty pracy.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Malina / Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-11-15
Data aktualizacji: 2023-11-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź