Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kto będzie operatorem parkingu przy KCM? Zdecydują negocjacje z wolnej ręki

Agencja Rozwoju Miasta Krakowa unieważniła drugi przetarg na wydzierżawienie parkingu przy Krakowskim Centrum Muzyki. Pomimo wstępnego zainteresowania w wyznaczonym terminie nie wpłynęła żadna oferta.

Fot. Grupa NDI

Dlatego ARMK postanowiła podjąć działania, mające na celu wynajęcie parkingu z wolnej ręki. W związku z tym, w przyszłym tygodniu na rozmowy zostaną zaproszeni przedstawiciele podmiotów, które w pierwszym i drugim przetargu wyrażały zainteresowanie wynajęciem parkingu.

Zdecydowana większość parkingów kubaturowych działających w dużych polskich miastach (np. Warszawa, Gdańsk, Łódź) działa na zasadzie dzierżawy. Podmioty mające doświadczenie w zarządzaniu takimi obiektami (z reguły spółki międzynarodowe) są w stanie w sposób bardziej efektywny i korzystniejszy biznesowo prowadzić taką działalność, natomiast podmioty wydzierżawiające takie nieruchomości otrzymują stałe dochody z tytułu najmu.

Nowoczesny parking na 195 samochodów powstał przy ul. Piastowskiej 18. Jest integralną częścią Krakowskiego Centrum Muzyki, budowanego na 3-hektarowej działce w Cichym Kąciku. Dodatkowe 22 miejsca postojowe są usytuowane zewnątrz budynku.

Na terenie parkingu są także stojaki na rowery. Na razie zmieści się tam 18 jednośladów. Dziewięć podwójnych stojaków na rowery zostało zamontowanych na terenie parku, pomiędzy parkingiem a budowaną salą koncertową. W przyszłości będzie ich więcej. Kolejne powstaną już przy samym budynku KCM.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-11-08
Data aktualizacji: 2023-11-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź