Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Październik w Radzie Miasta Krakowa

Październik był miesiącem pełnym wrażeń, emocji i wytężonej pracy. Dlaczego? Bo wybory do parlamentu, które odbyły się 15 października, przyniosły zmiany w samej Radzie Miasta Krakowa. Przedstawiamy podsumowanie października.

Fot. Magiczny Kraków

Jedną z najważniejszych zmian powyborczych jest zdobycie przez dotychczasowego Przewodniczącego Rady Miasta Rafała Komarewicza mandatu poselskiego. Na stanowisko radnego w miejsce byłego przewodniczącego został powołany Bogdan Smok, natomiast nowy przewodniczący nie został jeszcze wybrany, zatem jego funkcje sprawuje Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, Artur Buszek.  W październiku wygasł również mandat radnego Lecha Kucharskiego z klubu radnych Przyjazny Kraków – na jego miejsce został powołany Jerzy Woźniakiewicz, który w wyborach samorządowych w 2018 roku uzyskał kolejno największą liczbę głosów. 

A praca całej Rady Miasta w skrócie? Więcej niż we wrześniu projektów uchwał i uchwał podjętych, więcej posiedzeń komisji, mniej interpelacji i dyżurów radnych. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

Oto podsumowanie października:

154 złożonych projektów uchwał

47 złożonych interpelacji

2 sesje

31 posiedzeń komisji

12 dyżurów

89  podjętych uchwał i 3 rezolucje

Przypominamy też, że sesje Rady Miasta Krakowa można śledzić online.

pokaż metkę
Autor: Agnieszka Biernacka-Szpunar
Osoba publikująca: Małgorzata Kubowicz
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2023-11-02
Data aktualizacji: 2023-11-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź