Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków z nagrodą dla najlepszej #ekoGMINY miejskiej

Gmina Miejska Kraków zajęła pierwsze miejsce w kategorii #ekoGMINA miejska w konkursie dla liderów ekologicznych województwa małopolskiego. Nagrody przyznał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie podczas gali #ekoLIDER 30-lecia WFOŚiGW. Kraków został doceniony za działania na rzecz ochrony środowiska i poprawy jakości powietrza.

Fot. Jan Graczyński

Przypomnijmy, że celem konkursu organizowanego już od ponad dekady przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie jest promocja instytucji korzystających z systemu finansowania ochrony środowiska, a także ich najlepszych projektów.

W tym roku wyróżnienia otrzymało 39 instytucji w 13 kategoriach. Oprócz Gminy Miejskiej Kraków, w gronie nagrodzonych znalazły się m.in. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Krakowie (II miejsce w kategorii #ekoPRZEDSIĘWZIĘCIE z zakresu ochrony powierzchni ziemi i gospodarki odpadami) oraz Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida w Krakowie (III miejsce w kategorii #ekoPRZEDSIĘWZIĘCIE z zakresu edukacji ekologicznej).

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Misiewicz
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-10-02
Data aktualizacji: 2023-10-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź