Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Patrole policjantów i inspektorów ruchu MPK w nocnych tramwajach

W piątek, 22 września, w godzinach nocnych, ostatniego dnia Europejskiego Tygodnia Mobilności w tramwajach została przeprowadzona akcja „Bezpieczny Powrót”. Inspektorzy ruchu MPK oraz krakowscy policjanci razem pracowali, troszcząc się o bezpieczeństwo pasażerów podróżujących tramwajami w godzinach wieczornych i nocnych. Zwracali też uwagę na kierowców samochodów i ich stosunek do przepisów ruchu drogowego w rejonie linii tramwajowych.

Fot. MPK SA

Podczas akcji kontrole objęły 13 linii tramwajowych, w tym trzy linie nocne i trwały od 20.00 do 4.00 nad ranem. W tym czasie policjanci skierowali jeden wniosek do sądu, wystawili sześć mandatów oraz 16 pouczeń (dla kierowców samochodów za nie stosowanie się do przepisów, a dla pasażerów tramwajów za zakłócanie porządku publicznego, spożywanie alkoholu, palenie papierosów, zaśmiecanie miejsca publicznego i wulgarność).

Działania w nocnych tramwajach to element prowadzonej od wielu lat w Krakowie akcji „Bezpieczny Powrót”, w ramach której inspektorzy ruchu MPK jadąc w swoich cywilnych ubraniach zwracają uwagę na wszystkie zachowania, które przeszkadzają pasażerom, a więc m.in. na osoby palące papierosy, pijące alkohol, śmiecące oraz agresywne i wulgarne. Policjanci i inspektorzy podczas nocnej akcji zwracali także uwagę na bezpieczeństwo prowadzących.

pokaż metkę
Autor: Marek Gancarczyk
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-09-23
Data aktualizacji: 2023-09-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź