Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowskie Noce wydarzeniem roku

Krakowskie Noce wydarzeniem roku, nagroda w kategorii „Kultura” dla Centrum Kultury Podgórza i tytuł „Samorządowca Krakowa” dla Andrzeja Kuliga, zastępcy prezydenta Krakowa – 21 września odbyła się gala wręczenia nagród zwycięzcom plebiscytu organizowanego przez portal Love Kraków.

Fot. Bogusław Świerzowski

W tegorocznej, trzeciej odsłonie plebiscytu organizowanego przez portal Love Kraków przyznano dziesięć wyróżnień. O tym, do kogo trafią nagrody, decydowali czytelnicy. Mieszkańcy Krakowa najpierw zgłaszali kandydatury, które były następnie weryfikowane przez redakcję pod kątem zgodności z regulaminem, a następnie oddawali głosy na swoich faworytów.

„Krakowianką Roku” została Anna Dymna. „Biznesowe odkrycie” to firma Columbus Energy. W kategorii „Sport” zwyciężył Jakub Błaszczykowski, za działania przyjazne środowisku nagrodzona została grupa osób działających jako Akcja Ratunkowa dla Krakowa. W kategorii „Przestrzeń i architektura” nagrodę otrzymali inicjatorzy utworzenia parku Szymborskiej, w kategorii „Zaangażowanie społeczne” nagroda trafiła do Inicjatywy Tramwaj na Mistrzejowice. „Przyjacielem młodych krakowian” została Anna Kosibowicz prowadząca bloga „Kraków z dzieckiem”.

W gronie nagrodzonych znalazł się także Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa. Tytuł „Samorządowca Krakowa” otrzymał głosami kilkudziesięciu tysięcy krakowian.

– Czytelnicy naszego portalu w uzasadnieniu swojego wyboru podkreślali, że Andrzej Kulig zawsze pozostaje otwarty na głosy krakowian, dostrzega potrzeby mniejszych i bardziej oddalonych od centrum osiedli, zawsze gotowy jest do spotkań z różnymi grupami mieszkańców – piszą w uzasadnieniu organizatorzy plebiscytu.

Nagrodę w kategorii „Kultura” otrzymało Centrum Kultury Podgórza. Miejska instytucja została wyróżniona za bogatą ofertę zajęć i warsztatów dla mieszkańców w każdym wieku, a także za realizację bardzo lubianych inicjatyw, takich jak Tradycyjne Święto Rękawki na kopcu Krakusa czy Podgórskie Letnie Koncerty. Dodajmy, że w ten weekend CK Podgórza zaprasza na Podgórską Jesień Kulturalną.

„Wydarzeniem roku” został organizowany przez Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK cykl Krakowskie Noce. Jego ideą jest popularyzacja uczestnictwa w kulturze – zaproszenie do korzystania z atrakcyjnej oferty skierowanej do mieszkańców Krakowa i odwiedzających miasto turystów. To jednocześnie promocja dziedzictwa i kultury Krakowa oraz jego potencjału twórczego. Projekt składa się z siedmiu odsłon: Noc Kin Studyjnych, Noc Muzeów, Noc Teatrów, Noc Tańca, Noc Jazzu, Noc „Cracovia Sacra” oraz Noc Poezji, która w tym roku odbędzie się w terminie 6-8 października.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-09-22
Data aktualizacji: 2023-09-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź