Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się dzieje w mieście!

Za nami 6. edycja Festiwal Wody i jubileuszowy koncert w NCK. A już dzisiaj, 24 września, m.in. długo wyczekiwany Bieg Trzech Kopców oraz wyjątkowe powitanie jesieni w Podgórzu.

Fot. Jan Graczyński

Bieg Trzech Kopców – jedyny taki bieg górski w centrum dużego miasta

Dzisiaj, 24 września odbędzie się PGE Energia Ciepła 16. Bieg Trzech Kopców. Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim to impreza, której pierwsza edycja została zorganizowana w 2007 roku. Uczestnicy mają do pokonania około 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Kierowcy muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu, a pasażerowie – w kursowaniu tramwajów linii nr 0, 13, 17, 72, a także ,autobusów linii nr 100, 101 i 109.

Wyjątkowe powitanie jesieni w Podgórzu

Centrum Kultury Podgórza zaprasza wszystkich krakowian i gości na powitanie jesieni w towarzystwie muzycznych gwiazd – m.in. zespołów Myslovitz oraz Püdelsi, które odbędzie się dzisiaj, 24 września, na Rynku Podgórskim! Wielki finał poprzedzą cztery dni pełne rozmaitych atrakcji: od koncertu operetkowego i wieczorów muzyczno-filmowych, przez spotkania poetyckie, czy grę terenową dla rodzin, po dancing w dawnym stylu. A wszystko to, w ramach tegorocznej edycji Podgórskiej Jesieni Kulturalnej.

Ostatnia niedziela z Krakowską Linią Muzealną

Dzisiaj, 24 września, po raz ostatni w tym roku na ulice wyjadą historyczne tramwaje w ramach 21. sezonu Krakowskiej Linii Muzealnej. Na linii nr 0 pojawi się wyjątkowy skład wagonów typu N z Warszawy, Krakowa i Poznania. Przed ostatnim kursem z pętli „Cichy Kącik” o godz. 17.41 zostanie wykonane pamiątkowe zdjęcie.

Klubowe Mistrzostwa Polski w Futbolu Stołowym

To ten weekend w Krakowie są rozgrywane Mistrzostwa Polski w Futbolu Stołowym w Klubie TCF HUB (os. Zielone 9). W turnieju weźmie udział około 120 zawodników.


To deszczowy weekend – przewidzieli meteorolodzy. Z tego powodu w sobotę i niedzielę nie są realizowane dodatkowe kursy linii nr 134 do zoo, a także nie kursuje linia nr LR0 do Ojcowa – informuje Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie. Więcej w naszym komunikacie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Oliwia Stępień
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-09-22
Data aktualizacji: 2023-09-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź