Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

1. rocznica śmierci mec. Krystyny Sieniawskiej

Dzisiaj, 24 września, minie pierwsza rocznica śmierci mecenas Krystyny Sieniawskiej – adwokata, wybitnego prawnika, prezesa Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie i przewodniczącej Krajowej Reprezentacji Samorządowych Kolegiów Odwoławczych. Z tej okazji na jej grobie na cmentarzu Rakowickim zapłonie znicz od władz miasta Krakowa.

Fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl

Krystyna Sieniawska była absolwentką prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1990–2019 pełniła funkcję prezesa Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie, będąc także przewodniczącą Krajowej Reprezentacji Samorządowych Kolegiów Odwoławczych. Była założycielem i redaktorem naczelnym kwartalnika KRSKO „Casus”.

Krystyna Sieniawska pełniła funkcję doradcy Zgromadzenia Konstytucyjnego i Sejmowych Komisji Samorządu Terytorialnego. Współpracowała z Solidarnością i Komitetem przy prezydencie RP Lechu Wałęsie. W latach 1990–1993 była radną miasta Krakowa.

Za działalność społeczno-państwową została odznaczona m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2001) i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (2010), została uhonorowana przez papieża Benedykta XVI Orderem Rycerskim Świętego Sylwestra (2008).

pokaż metkę
Osoba publikująca: Oliwia Stępień
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-09-20
Data aktualizacji: 2023-09-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź