Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

MPK i straż miejska przypominają kierowcom o zasadach parkowania

Europejski Tydzień Mobilności to dobra okazja do zwrócenia uwagi na jeden z problemów komunikacji miejskiej w centrum miasta, jakim są nieprawidłowo zaparkowane samochody. Przypadki blokowania tramwajów są coraz rzadsze, ale nadal zdarzają się na takich ulicach jak Długa, Piłsudskiego czy Karmelicka.

Fot. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie

Tylko w tym roku nieprawidłowo zaparkowane przez kierowców samochody blokowały ul. Długą 33 razy. Czasem trwało to tylko pięć minut i nie powodowało zbyt dużych problemów, ale były przypadki, kiedy ta blokada trwała ponad pół godziny. W tym czasie tramwaje musiały być kierowane na trasy objazdowe, przejazd się wydłużał, więc cierpieli na tym pasażerowie. Warto pamiętać, że przez ul. Długą przejeżdża jedna z najpopularniejszych linii w Krakowie, linia nr 18 łącząca Górkę Narodową z Czerwonymi Makami.  

To właśnie fakt, że nadal dochodzi do blokowania torów w centrum miasta jest powodem zorganizowania w tym tygodniu akcji straży miejskiej i MPK SA w Krakowie, w ramach której strażnicy miejscy i inspektorzy przypominają kierowcom o zasadach prawidłowego parkowania. Wspólne patrole pojawiają się na ulicach w centrum miasta i zwracają uwagę na to, aby kierowcy samochodów nie blokowali przejazdu pojazdom komunikacji miejskiej, nie tylko tramwajom, ale także autobusom.

Akcja jest prowadzona w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności i ma przypominać kierowcom, że parkując samochód w centrum miasta obok torów tramwajowych muszą pamiętać o zachowaniu co najmniej metra odległości od szyny. Tylko wtedy tramwaj, którym podróżują pasażerowie, będzie mógł bezpiecznie przejechać obok.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-09-19
Data aktualizacji: 2023-09-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź