Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Jest umowa na wymianę ruchomych schodów przy MDA

W poniedziałek, 18 września, Zarząd Dróg Miasta Krakowa podpisał umowę z firmą, która wykona zadaszenie oraz wymieni ruchome schody przy Małopolskim Dworcu Autobusowym. Prace mają się zakończyć przed wakacjami 2024 r.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Umowa z firmą P.B.U. GOMIBUD Sp. z o.o. została podpisana na kwotę ponad 4,1 mln zł. Na realizację całości prac będzie miał 10 miesięcy od dnia podpisania umowy.

– Zgodnie z naszymi deklaracjami, uzyskaliśmy zgodę Rady Miasta Krakowa w sprawie przesunięcia niezbędnych środków finansowych. To pozwoliło nam podpisać umowę z firmą z którą prowadziliśmy negocjacje – mówi Piotr Trzepak, zastępca dyrektora ds. dróg w Zarządzie Dróg Miasta Krakowa.

W pierwszej kolejności, po podpisaniu umowy wykonawca zamówi nowe schody. Ich produkcja potrwa bowiem kilka miesięcy. – Do czasu, aż nie otrzymamy informacji, że nowe schody są gotowe, nie będziemy wykonywać prac rozbiórkowych. Liczymy, że roboty rozpoczną się na przełomie roku, będą one jednak uzależnione od warunków pogodowych – dodaje dyrektor.

Po zamontowaniu nowych schodów, pojawi się też zadaszenie, które będzie odpowiednio chronić je przed korozją.

Prace mają się zakończyć przed wakacjami 2024 r.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Oliwia Stępień
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-09-19
Data aktualizacji: 2023-09-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź