Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Tramwaj do Mistrzejowic – prace pod nadzorem przyrodniczym

Trwa budowa 4,5-kilometrowej linii tramwajowej do Mistrzejowic. Zgodnie z planem, ma zostać oddana do użytku w 2025 r. Ostatnie tygodnie upłynęły na intensywnym przygotowywaniu terenu, przebudowie infrastruktury podziemnej oraz tworzeniu miejsca pod budowę przyszłego torowiska.

tramwajdomistrzejowic.pl
Fot. tramwajdomistrzejowic.pl

Budowa Krakowskiego Szybkiego Tramwaju (etap IV) rozpoczęła się w pierwszych dniach lipca. Nowa linia poprawi atrakcyjność komunikacji miejskiej dla mieszkańców Mistrzejowic i Prądnika Czerwonego, którzy obecnie korzystają głównie z linii autobusowych.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem o pierwszych robotach budowlanych oraz pracach towarzyszących, m.in. inwentaryzacji dróg oraz oględzinach mieszkań i budynków w sąsiedztwie inwestycji.

Materiał jest także poświęcony pracy nadzoru przyrodniczego. Tworzą go ornitolodzy i teriolodzy. Ich praca polega m.in. na sprawdzaniu czy na drzewach przeznaczonych do wycinki nie ma żadnych aktywnych gniazd, które mogłyby być zamieszkane zwierzęta.

W najbliższym czasie wykonawca inwestycji planuje rozpoczęcie prac związanych z przebudową sieci kanalizacyjnej, wodociągowej, telekomunikacyjnej oraz energetycznej.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-09-15
Data aktualizacji: 2023-10-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź