Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Aplikacja mobilna „Wirtualny Urzędnik” dostępna w systemie iOS

Aplikacja mobilna „Wirtualny Urzędnik” jest już dostępna nie tylko dla użytkowników telefonów z systemem Android, ale od teraz mogą z niej korzystać także posiadacze telefonów z systemem iOS. Aplikację można pobrać bezpłatnie w sklepie Google Play oraz App Store.

Fot. materiały prasowe

Aplikacja poprzez głosowe lub tekstowe zapytanie, pozwala na intuicyjne wyszukiwanie informacji z zakresu obsługi przedsiębiorcy (w tym zakładania własnej działalności gospodarczej) oraz wszystkich innych procedur realizowanych przez Urząd Miasta Krakowa i inne miejskie jednostki organizacyjne.

Można z niej korzystać w dowolnym miejscu i czasie, bez czasochłonnego przeszukiwania stron internetowych. Istotną korzyścią jest łatwość i szybkość w dotarciu do poszukiwanych informacji, jak również dostępność usługi 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Aplikacja dostępna jest w trzech językach: polskim [PL], angielskim [EN], a także ukraińskim [UA].

Wirtualny Urzędnik, który funkcjonuje już od 2018 r. na stronie internetowej Punktu Obsługi Przedsiębiorcy został uruchomiony przez Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Miasta Krakowa w celu usprawnienia komunikacji z klientem oraz ułatwienia w dotarciu do informacji o procedurach realizowanych w urzędzie. Wirtualny Urzędnik cieszy się wśród mieszkańców Krakowa dużym zainteresowaniem. Tylko w 2022 roku za pomocą WU zostało przeprowadzonych blisko 21 tys. rozmów.

Więcej informacji na temat aplikacji można uzyskać w Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-06-28
Data aktualizacji: 2023-07-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź