Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Popularne aplikacje ułatwiające podróże po Chinach – zaproszenie wykład

Instytut Konfucjusza zaprasza dziś, 20 czerwca, na wykład pt. „Survival Apps in China: from my latest visit to China 2023”. Technologie i aplikacje mobilne nieustanie się zmieniają, dlatego prof. Yang Huiling na podstawie swoich doświadczeń z tegorocznej podróży przygotowała listą najbardziej użytecznych aplikacji mobilnych, dzięki którym podróżowanie po Chinach może stać się szybsze, wygodniejsze i tańsze.

Instytut Konfucjusza
Fot. Instytut Konfucjusza w Krakowie / materiały prasowe

Podczas wykładu omówione będą:

  • aplikacje zakupowe 淘宝
  • aplikacje do rezerwacji hoteli lub hosteli 携程
  • aplikacje do płatności 支付宝、微信
  • inne funkcjonalne aplikacje.

Wykład będzie prowadzony w języku chińskim i angielskim.

Chiny to kraj o bardzo rozwiniętej infrastrukturze, dzięki szybkiej kolei, autostradom, lotniskom i komunikacji miejskiej wszystkie zabytki oraz ciekawe miejsca można mieć na wyciągnięcie ręki. Chińczycy używają różnych aplikacji mobilnych, które są popularne w Europie oraz USA, niestety wiele aplikacji używanych w Polsce nie sprawdzi się w Chinach. Podczas swojego wykładu prof. Yang zaprezentuje aplikacje mobilne, które są najczęściej używane w Chinach podczas robienia zakupów, rezerwacji hoteli, kupowania biletów kolejowych, dokonywania płatności mobilnych itp.

Prof. Yang Huiling od grudnia 2021 r. pełni funkcję dyrektora Instytutu Konfucjusza w Krakowie ze strony chińskiej. Jest specjalistką w dziedzinie wymiany międzykulturowej między Chinami i Zachodem, została wyróżniona nagrodami„Talent Nowego Wieku” Ministerstwa Edukacji ChRL oraz „Wybitny Młody Nauczyciel” Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych.

Początek wykładu o godz. 18.30 w sali 3.04 przy ul. Oleandry 2a. Wstęp wolny.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-06-19
Data aktualizacji: 2023-06-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź