Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Zimne Ognie” na Dużej Scenie Teatru Bagatela

Dziś w Teatrze Bagatela odbędzie się premiera spektaklu „Zimne Ognie”. Reżyserem i autorem scenariusza jest Maciej Sajur, który przygotował szaloną, poetycką, chwilami niemal broadwayowską komedię o teatrze i ludziach teatru. Spektakl będzie można oglądać także w czasie wakacji.

Fot. Jeremi Astaszow

Praca na scenie jest trudna i wymaga ogromnej odporności. Reżyser, aktorzy, scenograf, pracownicy techniczni i inne osoby zaangażowane w tworzenie spektaklu pracują pod presją czasu i oczekiwań dyrekcji. Muszą też pokonać wiele przeciwności losu zanim dzieło zostanie doprowadzone do premiery. Twórcy „Zimnych Ogni” też „mają pod górkę”. Bywa, że życie pisze bardziej nieprawdopodobne scenariusze niż potrafiliby sobie to wyobrazić najlepsi dramaturdzy.

Maciej Sajur zna teatr od podszewki. Związany z Bagatelą od roku 2016 znany jest między innymi z ról w „Rewizorze”, „Testosteronie”, „Dialogach Polskich”, „Pensjonacie Pana Bielańskiego”, czy „Słowniku Ptaszków Polskich”. Aktor jest człowiekiem wielu talentów. Pracuje również jako reżyser, wykładowca akademicki i muzyk. W spektaklu „Zimne Ognie” spełnia się w roli scenarzysty oraz reżysera. 

Na podstawie zawodowych i życiowych doświadczeń, autor sztuki snuje opowieść o ludziach teatru, ich fascynacjach, frustracjach i nadziejach. Między tragedią a komedią granica jest bardzo cienka. Dramatyczne problemy bohaterów spektaklu widziane z perspektywy widza wydają się zabawne, a szalone, zaskakujące wydarzenia nadają akcji tempo.

 

− „Zimne Ognie” to metafora teatru. Ludzie i ich historie nagle pojawiają się, błyszczą, ale też szybko znikają pozostawiając po sobie tylko piękne wspomnienia. Serdecznie zapraszam na premierę mojej sztuki, żywiąc nadzieję, że właśnie z takimi wspomnieniami będą Państwo mogli pozostać jeszcze na długo po jej obejrzeniu – mówi reżyser Maciej Sajur.

W spektaklu znaczącą rolę odgrywa nie tylko humor sytuacyjny i błyskotliwe dialogi, ale również nastrojowa muzyka utrzymana w konwencji filmów noir. Jej kompozytorką jest Urszula Chrzanowska, a autorem tekstów piosenek Maciej Sajur. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Natalia Paczkowska. Występują: Natalia Hodurek, Izabela Kubrak, Ewa Mitoń, Krzysztof Bochenek, Przemysław Branny, Marcin Kobierski oraz Piotr Różański.

Spektakl składa się z dwóch aktów i trwa 165 min z przerwą. Bilety na kolejne spektakle grane w czerwcu, lipcu i sierpniu są już dostępne na www.bagatela.pl oraz w kasie teatru przy ul. Karmelickiej 6.

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-06-07
Data aktualizacji: 2023-06-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź