Dzielnica otwarta na młodzież
O tym jak tworzyć miejsca przyjazne młodym w dzielnicach można było porozmawiać 14 czerwca, o godz. 17.00 w Teatrze KTO przy ul. Zamoyskiego 50 podczas debaty „Dzielnica otwarta na młodzież – jak lokalnie tworzyć miejsca przyjazne młodym?”.

Podczas spotkania uczestnicy dyskutowali o funkcjonowaniu młodych osób w przestrzeni publicznej.
Zostały poruszone m.in. następujące tematy:
- W jaki sposób działają w dzielnicach miejsca przeznaczone dla młodych i w jaki sposób je tworzyć, by spełniały lokalne potrzeby młodzieży?
- Jak młodzi korzystają z dedykowanych im miejsc na przykładzie Pracowni Młodych?
- Jak badać i odpowiadać na potrzeby młodych mieszkańców Krakowa w obliczu aktualnych wyzwań życia w mieście?
Do dyskusji zostali zaproszeni Justyna Ożóg, koordynatorka sieci Pracowni Młodych w ramach programu Młody Kraków 2.0 z Urzędu Miasta Krakowa, Szymon Toboła, przewodniczący Rady Dzielnicy XIII Podgórze, Bogusław Kieres z fundacji KDM, która prowadzi Pracownię Młodych na os. Piastów, Magdalena Milert, architektka i urbanistka, oraz przedstawiciele uczniów XXVIII LO w Krakowie.
Organizatorzy zaprosili do debaty mieszkańców Krakowa. Aby wziąć w niej udział, wystarczyło zapisać się poprzez formularz.
Przed tym spotkaniem odbyły się warsztaty Design Thinking dla młodzieży z podgórskich liceów, w ramach których uczestniczki/cy projektowali przestrzeń zgodną z ich potrzebami. W trakcie dyskusji zaprezentowane zostały krótkie wnioski z tego warsztatu.
Debata realizowana była przez Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa, Radą Dzielnicy XIII Podgórze oraz Bjerkaker LearningLab z Oslo. Debata sąsiedzka to część projektu „Podgórska Przestrzeń Dobrego Dialogu” z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG.
Więcej informacji znajduje się tutaj.