Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dzielnica otwarta na młodzież

O tym jak tworzyć miejsca przyjazne młodym w dzielnicach można było porozmawiać 14 czerwca, o godz. 17.00 w Teatrze KTO przy ul. Zamoyskiego 50 podczas debaty „Dzielnica otwarta na młodzież – jak lokalnie tworzyć miejsca przyjazne młodym?”.

Fot. Podgórze w dialogu

Podczas spotkania uczestnicy dyskutowali o funkcjonowaniu młodych osób w przestrzeni publicznej.  

Zostały poruszone m.in. następujące tematy:

  • W jaki sposób działają w dzielnicach miejsca przeznaczone dla młodych i w jaki sposób je tworzyć, by spełniały lokalne potrzeby młodzieży?
  • Jak młodzi korzystają z dedykowanych im miejsc na przykładzie Pracowni Młodych?
  • Jak badać i odpowiadać na potrzeby młodych mieszkańców Krakowa w obliczu aktualnych wyzwań życia w mieście?

Do dyskusji zostali zaproszeni Justyna Ożóg, koordynatorka sieci Pracowni Młodych w ramach programu Młody Kraków 2.0 z Urzędu Miasta Krakowa, Szymon Toboła, przewodniczący Rady Dzielnicy XIII Podgórze, Bogusław Kieres z fundacji KDM, która prowadzi Pracownię Młodych na os. Piastów, Magdalena Milert, architektka i urbanistka, oraz przedstawiciele uczniów XXVIII LO w Krakowie.

Organizatorzy zaprosili do debaty mieszkańców Krakowa. Aby wziąć w niej udział, wystarczyło zapisać się poprzez formularz.

Przed tym spotkaniem odbyły się warsztaty Design Thinking dla młodzieży z podgórskich liceów, w ramach których uczestniczki/cy projektowali przestrzeń zgodną z ich potrzebami. W trakcie dyskusji zaprezentowane zostały krótkie wnioski z tego warsztatu. 

Debata realizowana była przez Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa, Radą Dzielnicy XIII Podgórze oraz Bjerkaker LearningLab z Oslo. Debata sąsiedzka to część projektu „Podgórska Przestrzeń Dobrego Dialogu” z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG.

Więcej informacji znajduje się tutaj.

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-06-07
Data aktualizacji: 2023-06-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź