Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

50 krajów z prawami do transmisji Igrzysk Europejskich

21 czerwca rozpoczęły się III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska. Prawa do transmisji zawodów wykupiły stacje telewizyjne z 50 krajów całego świata, a lista wciąż nie jest zamknięta.

kamera telewizyjna
Fot. pixabay.com

Producentem sygnału telewizyjnego Igrzysk Europejskich jest European Broadcasting Union (EBU). Porozumienie w tej sprawie ze Stowarzyszeniem Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC) sfinalizowano latem zeszłego roku. Na jej mocy EBU zyskało wyłączność w zakresie praw medialnych dwóch najbliższych Igrzysk Europejskich – tegorocznej edycji i tej w 2027 roku.

– To kamień milowy dla Igrzysk Europejskich, który wyniesie wydarzenie na nowy poziom. Współpraca z EBU przez kolejne dwie edycje zapewni kibicom sportowym możliwość śledzenia europejskich gwiazd sportu, z których wiele będzie walczyło o miejsce na Igrzyskach Olimpijskich – mówił wówczas przewodniczący EOC, Spyros Capralos.

Zainteresowanie prawami do transmisji Igrzysk Europejskich w poszczególnych krajach było duże i wykracza poza Europę. Na chwilę obecną prawa do transmisji krakowskich igrzysk pozyskały telewizje działające w 50 krajach całego świata. Imprezę będzie można zobaczyć nie tylko w krajach europejskich, ale też w Ameryce Południowej. W Polsce prawa do transmisji Igrzysk Europejskich pozyskała Telewizja Polska.

Igrzyska Europejskie 2023

Igrzyska Europejskie 2023

Lista stacji może ulec wydłużeniu, bo wciąż trwają negocjacje z zainteresowanymi nadawcami.

III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska rozpoczęły się 21 czerwca. W imprezie bierze udział około 7 tysięcy sportowców z 48 krajów. Potrwają do 2 lipca.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-06-06
Data aktualizacji: 2023-06-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź