Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Przejścia. Pomiędzy słowem a obrazem

Dworek Białoprądnicki zaprasza na niecodzienną odsłonę Salonu Artystycznego Beaty Anny Symołon SABAS. Dziś, 12 czerwca o godz. 18.00 w Zajeździe Kościuszkowskim przy ul. Białoprądnickiej odbędzie się wydarzenie pt. „Przejścia. Pomiędzy słowem a obrazem”, czyli spotkanie autorskie Ireneusza Kaczmarczyka i wystawa prac Joanny Wiszniewskiej-Domańskiej.

Dworek Białoprądnicki
Fot. materiały prasowe

SABAS gościł już dziesiątki poetów, pisarzy i krytyków, malarzy, grafików, muzyków, wokalistów i aktorów… Integruje różne środowiska twórcze poprzez dążenie do synkretyzmu prezentowanych utworów i prac. Dlatego spotkaniom z autorami towarzyszy muzyka na żywo, recytacje tekstów przez zaproszonych aktorów bądź fotografie.

Ireneusz Kaczmarczyk (1960 r.) – poeta i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, dr nauk humanistycznych, socjolog i superwizor. Konsultant w zakresie kształtowania kultury organizacji i zarządzania relacjami. Nauczyciel warsztatu psychoterapeutów i trenerów psychologicznych. Redaktor, publicysta i krytyk. Mieszka w Warszawie.

Opublikował zbiory wierszy „Przystanki” (1986 r.), „Prosto w życie” (1993 r.), „Najbliżej do światła” (1995 r.), „Dwa światy” (1996 r.), Cisza stroiła się sama” (1999 r.), „Słowa przychodzą później” (2004 r.), „Instrukcje przemijania” (2010 r.), „Przejścia” (2020 r.). „Echo serca” (2023 r.).

Joanna Wiszniewska-Domańska – zajmuje się rysunkiem, grafiką, kolażem, ilustracją i unikatową książką artystyczną. Urodziła się w Łodzi, gdzie mieszka i pracuje do dziś. W 1972 r. ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych (obecnie ASP w Łodzi). W 2001 r. zdobyła tytuł doktora, a w 2005 r. doktora habilitowanego na ASP w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny).

W swym dorobku ma ponad dwadzieścia wystaw indywidualnych w Polsce, Holandii, Hiszpanii, Danii, Szwecji, Niemczech, USA oraz udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w Polsce, Hiszpanii, Francji, Japonii i Kanadzie.

Więcej informacji na stronie internetowej dworek.eu.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-06-06
Data aktualizacji: 2023-06-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź