Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wystawa „BEZ SEN SÓW” Grzegorza Kępistego

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza do klubu Wersalik przy os. Ogrodowym 15 na wystawę nowohuckiego artysty Grzegorza Kępistego zatytułowaną „BEZ SEN SÓW”. Wernisaż wystawy odbędzie się dziś, w piątek, 9 czerwca, o godz. 18.00.

Fot. materiały prasowe

Dla gości wernisażu przewidziany jest poczęstunek. Wystawa będzie dostępna dla publiczności przez miesiąc. Jest to już 4. odsłona prac artysty. Kępisty przedstawi nam swoją interpretację rzeczywistości, w której, jak sam twierdzi: „chaos wynurza się z porządku”. Podczas spotkania odpowie również na pytanie „Quo vado?” – z włoskiego: „gdzie idę?”.

– Od kilku lat tworzę w Nowej Hucie minimalistyczną grafikę generatywną. Jest ona efektem połączenia mojego zainteresowania obrazem z poszukiwaniem sensu oraz wiedzą naukową. Na ekranie komputera sprawdzam jak rozwiązania z różnych obszarów życia funkcjonują jako źródło porządku i chaosu. Zwykle produkuję dosyć wyraziste, abstrakcyjne prace, w których można dopatrzyć się elementów psychodelicznych. Wspólnym mianownikiem dla wszystkich prac są złożone wzory w prostych systemach – kształty, kompozycje i symetrie. Inspiracją są układy występujące w przyrodzie, które chętnie fotografuję na wycieczkach w góry. Dzieła odzwierciedlają wiele moich przemyśleń na temat świata i istnienia, szczególnie te związane z poczuciem kruchości życia, którą konfrontuję nierzadko z nieskończonością kosmosu. Ponadto staram się podejmować problematykę kontrastów wpisanych w percepcję człowieka: zderzenia nieprzewidywalności przyszłości z niezmienialnością przeszłości oraz poszukiwania wartości w świecie, który burzy wszystkie fundamenty. Czy jest miejsce na irracjonalność w krainie jedynek i zer? – zastanawia się autor wystawy. – Zapraszam na 4. odsłonę moich prac w wystawie „BEZ SEN SÓW”. Chętnie zaprezentuję moją interpretację rzeczywistości, w której chaos wynurza się z porządku. Opowiem na pytanie „Quo vado?”. Na uczestników wernisażu czeka także niespodzianka – dodaje Grzegorz Kępisty.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-06-06
Data aktualizacji: 2023-06-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź