Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wybierz miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi i zgłoś je w plebiscycie

Zapewne masz ulubioną restaurację, centrum sportu lub twórczych działań, gdzie zabierasz swoją rodzinę. A może znasz miejsca, które ze względu komfort i atmosferę są uwielbiane przez dzieci? Zgłoś je do udziału w 5. edycji plebiscytu „Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi”. Można to zrobić do dziś, 31 lipca – wystarczy wypełnić formularz online.

Fot. portaledukacyjny.krakow.pl

1 czerwca rozpoczęło się przyjmowanie wniosków do V edycji plebiscytu „Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi”. Jego celem jest prezentacja, promocja oraz zwiększenie liczby miejsc oferujących udogodnienia dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. Zależy nam, by dzięki takim miejscom rodziny miały możliwość aktywnego uczestniczenia w życiu społeczno-kulturalnym Krakowa. Nagrodzone miejsca dają przykład dobrych praktyk i działań wspierających krakowskie rodziny. Laureaci konkursu otrzymają certyfikat „Miejsca przyjaznego rodzinom z dziećmi”.

Inicjatywa jest także docenieniem tych firm, które aktywnie podejmują działania na rzecz tworzenia udogodnień dla rodzin w miejscach, z których korzystamy na co dzień – sklepy, urzędy, miejsca rozrywki i rekreacji, firmy usługowe, obiekty mieszkalne.

Konkurs odbywa się w pięciu kategoriach:

  • Hotele, gastronomia i rozrywka
  • Firmy produkcyjne, obiekty handlowo-usługowe i mieszkalne
  • Kultura, sport i rekreacja
  • Urzędy i edukacja
  • Zdrowie

W plebiscycie mogą wziąć udział podmioty działające w wymienionych obszarach, które jednak nie zostały utworzone w celu realizacji zadań na rzecz rodzin z dziećmi, jak np. żłobki czy przedszkola.

Zgłoś miejsce przyjazne dzieciom – wypełnij formularz tutaj.

Kandydaci do tytułu „Miejsc przyjaznych rodzinom z dziećmi” mogą zgłaszać się samodzielnie, mogą to zrobić także ich klienci. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 lipca. Regulamin i szczegóły dotyczące inicjatywy znajdziesz na stronie kkr.krakow.pl.

W plebiscycie nie mogą brać udziału podmioty, które statutowo zostały utworzone w celu realizacji zadań na rzecz rodzin z dziećmi, np. żłobek, przedszkole, bawialnia dla dzieci itp.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-06-02
Data aktualizacji: 2023-07-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź