Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Remont na ul. Królowej Jadwigi zakończony

31 maja ulica Królowej Jadwigi została otwarta dla ruchu samochodowego. Modernizacja fragmentu od ul. Jesionowej do ul. Robla zakończyła się zgodnie z planem. 

Fot. Jan Graczyński

– Zakończyła się jedna z najdłużej trwających inwestycji drogowych w historii naszego miasta. Kończymy etap ostatni, stosunkowo najkrótszy, ale skomplikowany, bo dotyczył bardzo newralgicznego skrzyżowania – zarówno z ulicą Jesionową, jak i 28 Lipca 1943. To sprawiało, że był to kręgosłup komunikacyjny dla tej części miasta, a co więcej ulica Królowej Jadwigi łączyła lotnisko z centrum miasta. To także ważny rejon ze względu na punkty usługowe. Niskie położenie i spływ wód, a także liczne instalacje kumulujące się w drodze, sprawiały, że ta inwestycja była bardzo wymagająca – mówi Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa, podkreślając, że prace udało się sprawnie przeprowadzić.

W ramach inwestycji ul. Królowej Jadwigi została zmodernizowana na odcinku od ul. Jesionowej do ul. Robla. Przebudowana została infrastruktura podziemna: kanalizacja sanitarna, sieć wodociągowa. Wybudowana została kanalizacja opadowa wraz z przykanalikami i studzienkami wodościekowymi. Roboty dotyczyły również sieci: energetycznej, teletechnicznej i gazowej.

 

Obecnie na ul. Królowej Jadwigi mamy obustronne chodniki, nowe oświetlenie oraz nawierzchnię. Świeżą warstwą asfaltu pokryte zostały również wloty ul. Królowej Jadwigi: 28 Lipca 1943, Podłącze, Korbutowej, Koło Strzelnicy, Pod Sikornikiem oraz Czeremchowej.

W czwartek, 1 czerwca, przywrócony został ruch autobusów komunikacji miejskiej.

− Do przebudowy ulicy Królowej Jadwigi doszły nam jeszcze prace na ulicy 28 lipca 1943, których zakończenie planowane jest około 20 czerwca. I to jeszcze nie jest koniec: z jednej strony trwają prace nad geometrią drogi – przede wszystkim malowanie pasów, a jednocześnie na wrzesień lub październik planujemy liczne nasadzenia, bo brakuje tu zieleni – zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig przybliża kolejne działania miasta.

Koszty inwestycji: po stronie Zarządu Dróg Miasta Krakowa – 20,5 mln zł (z czego 17 mln zł środki rządowe w ramach igrzysk europejskich), po stronie Wodociągów Miasta Krakowa – 1,2 mln zł.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-31
Data aktualizacji: 2023-10-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź