Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Super Energia zaprasza do udziału w misji edukacyjnej

W krakowskich przedszkolach i szkołach podstawowych rozpoczęły się warsztaty edukacyjne z zakresu ochrony powietrza „Super Energia i Misja Edukacja”.

Fot. Pixabay

W tegorocznej edycji naszą bohaterką jest Super Energia. Super Energia to młodsza siostra Kapitana Powietrze, która przybywa ze słońca i uczy jak korzystać z sił tkwiących w naturze. Jak to wszystko działa i dlaczego. Najmłodsi mają okazję dowiedzieć się o panelach fotowoltaicznych, turbinach, pompach ciepła.

Ulubiona superbohaterka krakowskich uczniów powróciła do szkół z nową misją edukacyjną, aby po raz kolejny porozmawiać z młodymi krakowianami o ochronie powietrza oraz by wprowadzić ich w temat energii odnawialnej i termomodernizacji.

Co to znaczy termomodernizacja? Czym są odnawialne źródła energii? Jakie zachowania pomagają poprawić jakość powietrza? Co możemy zrobić, aby zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza? Jakie nawyki pozwolą nam zaoszczędzić energię? Czy wspierają one Kraków w walce o czyste powietrze? To tylko niektóre pytania, na które uczestnicy warsztatów poznają odpowiedzi.

Organizatorem warsztatów jest Wydział ds. Jakości Powietrza UMK.

Realizowane zadanie pn.: „Super Energia i Misja Edukacja. Super Energia (młodsza siostra Kapitana Powietrze) przybywa ze słońca i uczy nas jak korzystać z sił tkwiących w naturze. Jak to działa i dlaczego. Panele fotowoltaiczne, turbiny, pompy ciepła.” współfinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach Program Priorytetowy „Edukacja Ekologiczna".

Na jego realizację Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznał dotację w wysokości 33 000 zł, tj. do 90 proc. kosztów kwalifikowanych zadania wynoszących 82 837 zł.

projekt Super Energia

pokaż metkę
Autor: Marta Kawecka
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-30
Data aktualizacji: 2023-07-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź