Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Stacja Obsługi Tramwajów Podgórze najlepsza w konkursie BHP

I miejsce i tytuł Najlepszej Stacji Obsługi w MPK SA w Krakowie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy za okres od października 2022 do końca marca 2023 roku, zdobyła Stacja Obsługi Tramwajów Podgórze. II miejsce uzyskała Stacja Obsługi Autobusów Bieńczyce, a III Stacja Obsługi Autobusów Płaszów. Oficjalne podsumowanie konkursu i wręczenie nagród dla kierowników tych obiektów odbyło się 29 maja w siedzibie MPK SA w Krakowie przy ul. J. Brożka 3.

Fot. MPK SA

 – Cały czas realizujemy inwestycje we wszystkich naszych obiektach, tak, aby w każdym z nich warunki pracy były na tak samo wysokim poziomie. Te działania są ważne, bo przekładają się na bezpieczeństwo i komfort pracowników – powiedział Mariusz Szałkowski, wiceprezes zarządu MPK SA w Krakowie podczas wręczania nagród.

Franciszek Osuch, kierownik najlepszej stacji obsługi otrzymał także specjalną statuetkę, którą wręczyli przedstawiciele związków zawodowych funkcjonujących w MPK SA w Krakowie (Piotr Jurczyk z NSZZ Solidarność oraz Robert Nagraba z Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej). 

Celem tego organizowanego od wielu lat konkursu jest poprawa warunków pracy, systematyczne utrzymanie na stanowiskach porządku i czystości oraz zmniejszenie liczby wypadków przy pracy. W okresie trwania konkursu była przeprowadzana regularna ocena każdej ze stacji. Oceniana była m.in. czystość, a także ład i porządek na stanowiskach pracy. Komisja sprawdzała także m.in. stan apteczek pierwszej pomocy, dostęp do hydrantów, oznakowanie i dostęp do dróg ewakuacyjnych.

Konkurs na najlepszą stację obsługi organizowany jest w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym SA w Krakowie już od kilkudziesięciu lat. Kierownicy trzech najlepszych stacji otrzymują nagrody finansowe, które są przeznaczane na inwestycje poprawiające warunki pracy. Jedną z osób odpowiedzialnych za prowadzony w MPK konkurs BHP jest Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy, którym jest obecnie Sławomir Suchoszek, na co dzień pracujący w zajezdni tramwajowej Nowa Huta.

pokaż metkę
Autor: Marek Gancarczyk
Osoba publikująca: Oliwia Stępień
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-29
Data aktualizacji: 2023-06-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź