Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Książka ma moc” – kampania na rzecz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży

„Książka ma moc” to kampania społeczna na rzecz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Organizatorom zależy, by promować wiedzę na temat bajkoterapii i biblioterapii i wskazywać miejsca, w których można otrzymać pomoc w wyborze książek wspomagających profilaktykę oraz na zaangażowaniu różnych grup społecznych, aby wzrastała świadomość dotycząca stanu zdrowia psychicznego dzieci.

Fot. Materiały organizatorów

Coraz więcej młodych ludzi choruje na depresje oraz notuje się wzrost prób samobójczych. Podczas kampanii będzie mowa o książkach, które wzmacniają odporność psychiczną dzieci i są mostem w relacji dorosły – dziecko, a także pomocą w świecie, w którym zaniedbania emocjonalne doprowadzają do dysfunkcji psychicznych i depresji.

W ramach wydarzenia odbędą się m.in. trzy warsztaty dla uczniów klas integracyjnych (IV-VI) krakowskich szkół podstawowych w pałacu Potockich, w dniach 5, 12 i 16 czerwca, towarzyszące tegorocznym Wiankom w Krakowie. Podczas zajęć uczniowie poszukają w pradawnym Krakowie ekologów, wegetarian i dbających o klimat superbohaterów. Zamienią się w aktorów i reżyserów, wykorzystają swoje głosy i stworzą najlepsze efekty dźwiękowe do tworzonych na zajęciach krótkich form teatralnych.

Warsztaty „Zielone legendy Krakowa” nawiązują tematycznie do Wianków w Krakowie, organizowanych przez KBF, a jednocześnie są częścią kampanii na rzecz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży „Książka ma moc”, której pomysłodawcą jest krakowskie Wydawnictwo Wrażlive. Warsztaty poprowadzi Anna Machacz z Wydawnictwa Wrażlivego.

Szczegóły na stronie internetowej wrazlive.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-29
Data aktualizacji: 2023-06-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź