Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wydrukujemy dla ciebie zdjęcie w wyjątkowym fotelu

W tym fotelu siedzieli m.in. prezydenci Krakowa Józef Dietl i Juliusz Leo. To najprawdopodobniej jeden z najstarszych mebli znajdujących się w Urzędzie Miasta Krakowa. Już w niedzielę, 4 czerwca w godz. 11-16 podczas Dnia Otwartego Magistratu będziecie mieli okazję zrobić sobie zdjęcie w tym wyjątkowym fotelu i otrzymać je wydrukowane w okolicznościowej publikacji.

Fot. J. Górska

Przy okazji będziecie mieli okazję zobaczyć gabinet Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa, w którym stoi słynny zabytkowy fotel. Historia pozostawiła na fotelu symboliczne ślady. Stalinowska propaganda i cenzura lat 1945-1956 nie mogła pogodzić się z wizerunkiem orła w koronie, który widnieje na herbie, dlatego ten fragment został odpiłowany. Jednak z końcem 2009 roku korona wróciła na swoje miejsce. Replikę wykonał rzeźbiarz Bogumił Płatek, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

W czasie trwania Dnia Otwartego będzie można wykonać sobie pamiątkową fotografię w fotelu i przez chwilę poczuć się jak jego pierwszy właściciel, lub obecny, czyli Przewodniczący Rady Miasta Krakowa – Rafał Komarewicz.

Każdy odwiedzający gabinet Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa, będzie mógł zrobić sobie zdjęcie, które zostanie umieszczone w specjalnie drukowanej z tej okazji gazecie. Gabinet Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa mieści się na II piętrze, pokój 205, pl. Wszystkich Świętych 3-4. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin!

Więcej o tegorocznym Dniu Otwartym Magistratu można przeczytać tutaj.

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: Joanna Górska
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2023-05-26
Data aktualizacji: 2023-05-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź