Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Cavaliada Kraków 2024 w randze 4 gwiazdek

Nadchodzący cykl Cavaliady 2023/2024 zostanie przeprowadzony na wyższym poziomie sportowym. Kraków ponownie będzie Miastem Gospodarzem finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata i finału Cavaliada Tour, a zawody w stolicy Małopolski odbędą się w randze czterech gwiazdek. Impreza zaplanowana jest w dniach 29 lutego - 3 marca 2024 roku.

Fot. Bogusław Świerzowski / kraków.pl

Organizatorzy złożyli do Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI) wnioski o zwiększenie rangi zawodów we wszystkich czterech lokalizacjach: w Warszawie, Poznaniu, Sopocie oraz Krakowie, które zostały zaakceptowane.

Misją Cavaliady od początku istnienia jest rozwój oraz popularyzacja sportu jeździeckiego w Polsce. Jest to możliwe tylko dzięki systematycznemu podnoszeniu poprzeczki zarówno zawodnikom, jak i organizatorom.

– Zależy nam na tym, aby wyższa ranga zawodów i większa pula nagród przyciągnęła najlepszych zawodników z całego świata, a reprezentanci Polski mogli startować ramię w ramię z mistrzami olimpijskimi zdobywając tym samym niezbędne doświadczenie dla siebie i swoich koni – mówi Jakub Patelka, Dyrektor Cavaliada Tour. – Decyzją Komitetu Organizacyjnego zdecydowaliśmy się podnieść rangę wszystkich zawodów międzynarodowych w ramach Cavaliada Tour 2023/2024. Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie w sprawę i starania podniesienia poziomu zawodów zaowocuje jeszcze lepszym widowiskiem.

Tym samym, kalendarz zawodów Cavaliada Tour 2023/2024 wygląda następująco:

  • CSI3*W Cavaliada Warszawa 16-19.11.2023
  • CSI4*W Cavaliada Poznań 7-10.12.2023
  • CSI3* Cavaliada Sopot 1-4.02.2024
  • CSI4*W Cavaliada Kraków 29.02-03.03.2024

Trzy z czterech lokalizacji CavaliadyTour będą zaliczane do rozgrywek Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w skokach przez przeszkody. Tak jak miało to miejsce w dwóch ostatnich sezonach, Kraków będzie Miastem Gospodarzem finału LEC Pucharu Świata oraz finału Cavaliada Tour.

Oprócz międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody, w programie nie zabraknie konkursów powożenia, ujeżdżenia oraz Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego.

– W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie zawodami Hobby Horse, które zorganizowaliśmy w Poznaniu i Krakowie, przygotowaliśmy Hobby Horse Tour, cykl zawodów Hobby Horse, które odbędą się w każdym mieście Cavaliady – dodaje Jakub Patelka.

Strona internetowa wydarzenia: www.cavaliada.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-25
Data aktualizacji: 2023-06-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź