Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kierowca krakowskiego autobusu nagrodzony

Za godną postawę obywatelską został nagrodzony kierowca autobusu MPK, który zatrzymał nietrzeźwego kierowcę innego pojazdu. 24 maja Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, wiceprezes zarządu MPK SA w Krakowie oraz wójt gminy Michałowice złożyli wyjątkowe podziękowania.

Fot. materiały MPK

– Przekazując moje gratulacje i podziękowania, a także wręczając nagrodę finansową chciałbym podkreślić odwagę i odpowiedzialność naszego kierowcy. Być może jego reakcja uchroniła komuś zdrowie, a nawet życie. Za to należą mu się wielkie wyrazy uznania – powiedział Grzegorz Dyrkacz, wiceprezes zarządu MPK SA w Krakowie.

Do wydarzenia doszło 3 maja, w godzinach popołudniowych – kierowca autobusu MPK podczas kursu zauważył jeżdżącego po parkingu Park&Ride w Michałowicach nietrzeźwego kierowcę skody i uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Spotkania zarządu MPK SA w Krakowie, podczas których nagradzani są pracownicy, już od wielu lat systematycznie są organizowane każdego roku. Przez ostanie siedem lat, nagrody i podziękowania za swoją postawę odebrało prawie 170 kierowców, motorniczych i inspektorów ruchu.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-24
Data aktualizacji: 2023-06-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź