Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Naucz się żeglować w Krakowie

Jeśli chcesz nauczyć się podstaw żeglarstwa, nie musisz już w tym celu wyjeżdżać na Mazury. Po raz pierwszy w ofercie krakowskich miejskich aktywności znalazły się nowe zajęcia związane z żeglowaniem.

Fot. krakow.pl

Przyszli adepci żeglarstwa będą mogli bezpłatnie wziąć udział w kursie „Rodzinne żeglowanie”, który poprowadzą profesjonalni instruktorzy nad Bagrami w Ośrodku Szkoleniowo-Żeglarskim HORN przy ul. Koziej 22.

Szkolenie odbędzie się tylko w jednym terminie i potrwa łącznie 9 godzin. Zostało podzielone na trzy spotkania, a pierwsze z nich rozpoczyna się dziś, 30 maja. Kolejne odbędą się 6 i 13 czerwca (również we wtorek). Wszystkie zajęcia rozpoczynają się o 16.30 i potrwają do 19.30.

W ramach kursu przewidziano szkolenia teoretyczne oraz praktyczne wraz z wprowadzeniem w temat poruszania się żaglówką oraz bezpieczeństwem w wodzie.

Dla kogo zajęcia?

W kursie żeglarskim mogą wziąć udział osoby, które potrafią pływać, a ich kondycja organizmu jest dobra i stan zdrowia pozwala na udział w takiej aktywności.

Mogą w nim uczestniczyć także dzieci od 7 roku życia, ale na łódce pozostają pod opieką jednego z rodziców.

Zapisy

Jeśli chcesz wziąć udział w zajęciach wyślij swoje zgłoszenie uczestnictwa na adres mailowy: krakowwformie@um.krakow.pl wraz z akceptacją regulaminu, który dostępny jest w załączniku.

Zapisane osoby otrzymają zwrotne potwierdzenia wpisania na listę uczestników.

O uczestnictwie w kursie decyduje kolejność zgłoszeń.

„Rodzinne żeglowanie” organizowane jest w ramach miejskiej kampanii edukacyjno-promocyjnej „Kraków w formie”.

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-24
Data aktualizacji: 2023-05-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź