Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Przebudowa skrzyżowania ul. Puszkarskiej i Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

25 maja ruszyła przebudowa skrzyżowania ulicy Puszkarskiej i Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. W tym miejscu powstanie rondo. Inwestycja obejmuje również budowę ścieżki pieszo-rowerowej.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

W pierwszym etapie drogowcy zajmują się budową instalacji i nowego ciągu pieszo-rowerowego. W tym czasie ruch pieszy i rowerowy został przekierowany na nowy układ drogowy, gdyż w miejscu obecnego chodnika powstanie jezdnia.

Wykonawca przystąpi także do korekty nawierzchni ciągów pieszo-rowerowych po stronie CH Bonarka – w tym etapie ruch pieszo-rowerowy zostanie przesunięty bliżej CH Bonarka.

W pierwszym miesiącu prowadzonych prac utrudnienia dla kierowców będą stosunkowo niewielkie. Mogą występować chwilowe zawężenia pasa ruchu. Po tym okresie utrudnienia będą dotyczyły zawężenia w ciągu ul. Puszkarskiej na wysokości CH Bonarka.

W okresie wakacyjnym wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy: od ul. Kamieńskiego i od ul. Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Będzie można jechać tylko przez drogę wewnętrzną CH Bonarka i w kierunku ul. Walerego Sławka.

Roboty drogowe realizuje deweloper w ramach inwestycji niedrogowej. Prace potrwają do końca września.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-22
Data aktualizacji: 2023-06-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź