Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Czas na wielkie święto sportu

Szermierka, tenis stołowy, rugby 7, koszykówka 3x3! To tylko przykłady blisko 30 dyscyplin, w których sportowcy będą konkurować o zwycięstwo w ramach Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023! Trwa odliczanie do wielkiego święta sportu, które rozpocznie się już 21 czerwca na Stadionie Miejskim im. H. Reymana w Krakowie.
Czas na wielkie święto sportu
Fot. Jan Graczyński
Kraków niejednokrotnie pełnił rolę areny dla sportowych przedsięwzięć. To tutaj rozgrywały się mistrzostwa świata i Europy w takich dyscyplinach jak kajakarstwo, piłka ręczna, siatkówka, wyścigi konne czy amp futbol.  To pokazuje zasób możliwości infrastruktury sportowej miasta, która daje gwarancję realizacji Igrzysk Europejskich na najwyższym poziomie.  
Igrzyska Europejskie rozpoczną się 21 czerwca i potrwają do 2 lipca. Bądź na bieżąco i śledź aktualne wydarzenia na stronie www.european-games.org i na Facebooku www.facebook.com/IgrzyskaEuropejskie2023.
 
Kibicujmy, a między rozgrywkami… zwiedzajmy Kraków
Igrzyska Europejskie 2023 to okazja, ale i jeden z wielu powodów do odwiedzenia Krakowa. Na zawodników i kibiców, którzy zawitają w tym czasie do stolicy Małopolski czekają nie tylko sportowe emocje. To może być także podróż do najcenniejszych skarbów i najciekawszych zakątków, które niosą ze sobą bogactwo wrażeń i doświadczeń. Miasto słynie z unikatowej atmosfery, która jak magnes przyciąga turystów z różnych części świata. Kształtuje ją dziedzictwo oraz tradycja, ale także otwartość na rozwój, współpracę międzynarodową i partnerstwo przedstawicieli różnych kultur i środowisk. Kraków mówi wieloma językami, wyróżnia się organizacją światowej rangi festiwali kulturalnych, wydarzeń o charakterze sportowym, naukowym i biznesowym.
 
Na szlaku miłośników historii i architektury znajdą się zapewne Stare Miasto z Sukiennicami i kościołem Mariackim, Mały Rynek oraz Zamek Królewski na Wawelu. Rekomendujemy także odwiedzenie podziemi Rynku Głównego, dawnej dzielnicy żydowskiej Kazimierz oraz ikony socrealistycznej urbanistyki –  Nowej Huty. Ciekawych sztuki i kultury zapraszam do wnętrz najważniejszych zabytków sakralnych, na wystawy w muzeach i galeriach sztuki, do kin studyjnych, na spacery szlakiem literatury i murali.  Gościom poszukujących wytchnienia w otoczeniu przyrody polecam parki i miejsca rekreacji, takie jak zalew Bagry, kąpieliska Przylasek Rusiecki czy Zakrzówek, lub wycieczkę na jeden z pięciu krakowskich kopców, z których roztacza się widok na miasto.
pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-22
Data aktualizacji: 2023-06-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź