Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Trwa rekrutacja do liceów, techników i branżówek

15 maja rozpoczęła się rekrutacja do klas wstępnych i pierwszych szkół ponadpodstawowych dla młodzieży na rok szkolny 2023/2024. Samorządowe licea ogólnokształcące, technika i branżowe szkoły I stopnia łącznie zaproponowały absolwentom szkół podstawowych 11 356 miejsc w 376 oddziałach.

Fot. pixabay.com

W prowadzonych przez miasto liceach ogólnokształcących przygotowano 6138 miejsc w 205 oddziałach, w technikach – 3934 miejsca w 124 oddziałach, a w branżowych szkołach I stopnia – 1284 miejsca w 47 oddziałach.

Zgodnie z harmonogramem rekrutacji ogłoszonym przez Małopolską Kurator Oświaty kandydaci ubiegający się o przyjęcie do oddziałów klas wstępnych, oddziałów dwujęzycznych, międzynarodowych, sportowych, mistrzostwa sportowego i przygotowania wojskowego musiały złożyć podania rekrutacyjne do 30 maja. Kandydaci niewybierający ww. typów oddziałów składają podania do 19 czerwca.

Od 23 czerwca do 10 lipca kandydaci będą mieli możliwość dokonania zmian w podaniach rekrutacyjnych polegających na zamianie szkół, do których kandydują, w tym możliwość złożenia zupełnie nowego wniosku rekrutacyjnego.

19 lipca szkoły opublikują listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia, a po potwierdzeniu przez zakwalifikowanych podjęcia nauki, 27 lipca ogłoszone zostaną listy uczniów przyjętych i nieprzyjętych do klas wstępnych i pierwszych.

W szkołach, które po zakończeniu rekrutacji będą dysponować wolnymi miejscami, od 28 lipca do 22 sierpnia prowadzona będzie rekrutacja uzupełniająca.

Postępowanie rekrutacyjne i postępowanie uzupełniające do krakowskich szkół samorządowych i niektórych szkół prowadzonych przez inne podmioty odbędzie się z wykorzystaniem systemu informatycznego dostępnego na stronie internetowej: krakow.e-omikron.pl.

Szersza informacja o ofercie rekrutacyjnej poszczególnych szkół, o terminach i zasadach rekrutacji oraz wymaganych dokumentach dostępna jest w systemie rekrutacyjnym oraz na Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa w zakładce Rekrutacja.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-19
Data aktualizacji: 2023-06-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź