Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ruszył Gigathon – konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży

Giganci Programowania zapraszają młodych fanów programowania i nowych technologii do konkursu programistycznego, w którym na uczestników czekają ciekawe wyzwania i wyjątkowe nagrody! Wystartował Gigathon, czyli ogólnopolski konkurs programistyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nabór trwa od 11 maja, a pierwsze zadania uczestnicy rozwiążą jeszcze przed wakacjami. 

Gigathon
Fot. materiały prasowe

Zapisy na konkurs trwają na stronie internetowej giganci.info.

Trzy kroki do mistrzostwa

Gigathon podzielony jest na trzy etapy, w których uczestnicy, z podziałem na kategorie wiekowe: 7-9, 10-12 i 13-18 lat, zmierzą się w programistycznej rozgrywce. Gigathon sprawdzi wiedzę uczestników z takich środowisk i języków programowania jak Minecraft (7-9 lat), Scratch (10-12 lat) oraz w, zależności od wyboru uczestnika, Python, C# lub C++ (13-18 lat).

Pierwszy etap konkursu rozpoczął się w maju, a zadania można rozwiązywać do 12 czerwca. W początkowej fazie na uczestników będzie czekać 25 rozgrzewkowych pytań w formie quizu sprawdzającego wiedzę teoretyczną. Ogłoszenie wyników tego etapu nastąpi 16 czerwca.

Osoby, które zakwalifikują się do drugiego etapu konkursu, oprócz wiedzy teoretycznej, będą musiały wykazać się również praktycznymi umiejętnościami z programowania. Drugi etap zaplanowany jest na połowę października br.

Najlepsi uczestnicy drugiego etapu spotkają się w wielkim finale, podczas którego stworzą swój projekt programistyczny. Spośród najlepszych prac, wyłonieni zostaną zwycięzcy. Finał zaplanowany jest na drugą połowę stycznia 2024 r.”

Na stronie internetowej konkursu dostępne są materiały dla uczniów, które pomogą przygotować się do rozgrywek. Organizatorzy zadbali także o nauczycieli, którzy chcą jeszcze lepiej przygotować swoich uczniów do udziału w konkursie.

Uczestnicy konkursu zawalczą o nagrody o łącznej wartości ponad 60 tysięcy złotych. Wśród nich znajdują się m.in. konsole do gier, darmowy rok nauki programowania w szkole Giganci Programowania, wyjazd na wakacyjny obóz programistyczny i wiele innych.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-19
Data aktualizacji: 2023-06-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź