Klimat rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Doradczynie ds. klimatu i środowiska w filmowym kadrze

Cztery krakowskie Doradczynie organizują i prowadzą na terenie miasta szeroko zakrojone działania edukacyjne skierowane do mieszkańców w różnym wieku: spotkania, prelekcje, warsztaty czy konkursy. Wszystko po to, by edukować i angażować mieszkańców we wspólne inicjatywy na rzecz środowiska i klimatu. Doradczynie docierają do nauczycieli z narzędziami i metodami edukacyjnymi w obszarze edukacji klimatycznej, opracowały także dedykowaną ofertę edukacyjną dla seniorów.

Fot. Doradcy ds. klimatu i środowiska

To jednak nie wszystko: zespół bierze obecnie udział w opracowaniu ekspertyz z zakresu adaptacji do zmian klimatu czy miejskiej wyspy ciepła. Wdraża również w naszym mieście pilotażowy program doradztwa związany z tworzeniem społeczności energetycznych.

Doradczynie współpracują z naukowcami z Uniwersytetu Jagiellońskiego, miejskimi ośrodkami edukacyjnymi, takimi jak: Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza, Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej, fundacja Nausika, organizacjami pozarządowymi, placówkami oświatowymi i Centrami Aktywności Seniora. Jednym z ich najnowszych pomysłów są klimatyczne spacery po krakowskim Ogrodzie Botanicznym, podczas których uczestnicy dowiadują się m.in. jaki wpływ zmiany klimatu mają na rośliny, w tym na zanikanie bioróżnorodności.

Swoje działania krakowskie Doradczynie ds. klimatu i środowiska prezentują w filmie. Zachęcamy do obejrzenia.

Zespół Doradczyń ds. klimatu i środowiska UMK został powołany w roku 2021 i działa w ramach programu LIFE-IP EkoMałopolska „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Więcej o inicjatywach podejmowanych przez Zespół znajdziecie tutaj.

 

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Malina / Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-15
Data aktualizacji: 2023-05-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź