Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Stawiamy na klimat, zieleń i nowoczesność!

W czerwcu, w ramach kampanii „Kraków. Wszechświat możliwości”, pochylamy się nad tematem klimatu, zieleni i nowoczesności. Wszystko w duchu kopernikańskich wartości, takich jak troska o środowisko i zaufanie do nauki. To postawy, które każdy mieszkaniec może praktykować na co dzień, by nasze miasto stawało się jeszcze lepszym miejscem do życia.

Fot. materiały prasowe

Wiosna to najlepszy moment na podkreślenie, że Kraków jest idealnym miejscem do odpoczynku w zieleni, zapewnia wiele możliwości, by prowadzić zdrowy tryb życia, a także oferuje ekologiczny transport i zachęca do korzystania z czystej wody pitnej.

W ciepłe, wiosenno-letnie miesiące będzie można przemierzać Kraków parkobusem szlakiem Jadalnego Krakowa, który zabierze chętnych mieszkańców w niezwykłe miejsca: 3 czerwca na warsztaty fotograficzne oraz nordic walking na Krakowską Farmę Miejską, 15 lipca do ogródków działkowych „Wisła” i lasu Mogilskiego, 26 sierpnia do Winnicy Srebrna Góra, a 2 września do ogrodu społecznego Salwator i lasu Mogilskiego.

Rodzinny klimat

4 czerwca, w Dzień Otwarty Magistratu, w okolicy pl. Wszystkich Świętych, przy Urzędzie Miasta Krakowa stanie mobilne planetarium. Wszystkim aktywnościom patronować będzie postać Kopernika, który zachęca do uprawiania nauki (eksperymenty, warsztaty, gry logiczne), wyzwala twórczą energię (koncerty, animacje, pokazy kuglarskie) i zawsze jest gotów nam przypomnieć, że dbając o planetę, troszczymy się o siebie nawzajem.

Nasze działania będą trwać dłużej. Od 1 czerwca do 31 sierpnia przy okazji odwiedzenia nowego parku Zakrzówek będzie można zobaczyć wystawę EkoEksperymentarium, od 6 do 7 czerwca wziąć udział w Dniu Ochrony Środowiska, a 25 czerwca w wyruszyć na Rodzinny rajd w dobrym klimacie.

Sierpień stoi pod znakiem kolejnej edycji Green Film Festivalu. Od 13 do 20 sierpnia mieszkańcy po raz kolejny będą mogli wziąć udział w unikatowym w skali Polski wydarzeniu, które łączy ze sobą wysoki poziom artystyczny filmów, sztukę i edukację ekologiczną. A 10 września ponownie ruszy Rodzinny rajd w dobrym klimacie, a 17 września zaprosimy wszystkich na Wielką Lekcję Ekologii.

Kampania „Kraków. Wszechświat możliwości” ma upowszechnić wiedzę o usługach, akcjach oraz programach społecznych dla krakowian oferowanych przez miasto. Są to nie tylko parki, skwery, parki kieszonkowe, ale i infrastruktura rowerowa, piesza i rekreacyjna.

Zachęcamy do zapoznania się z działalnością Krakowskiego Centrum Edukacji Klimatycznej (ul. Wielopole 17a) i Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza (al. Żubrowa 15).

Więcej informacji można znaleźć w przewodniku „Kraków 2023. Instrukcja obsługi”.

pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-09
Data aktualizacji: 2023-05-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź