Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Stypendia dla scenarzystów i dramatopisarzy w Willi Decjusza

Instytut Kultury Willa Decjusza i Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej we współpracy z Literarisches Colloquium Berlin oraz Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie zapraszają polskich i niemieckich scenarzystów i dramatopisarzy do składania aplikacji na jednomiesięczne stypendia w Willi Decjusza w Krakowie w jednym z trzech terminów: wrzesień, październik lub listopad br. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 czerwca.

Fot. Instytut Kultury Willa Decjusza

O stypendium mogą ubiegać się autorzy sztuk teatralnych i radiowych oraz scenariuszy filmowych i telewizyjnych z Polski i Niemiec, którzy mogą pochwalić się co najmniej jedną opublikowaną realizacją artystyczną (spektakl teatralny, słuchowisko, film, serial) na podstawie własnego tekstu.

W ramach stypendium oferujemy miesięczny pobyt w zabytkowej oficynie renesansowego pałacu Willa Decjusza w Krakowie (jednoosobowy pokój z łazienką), stypendium w wysokości 3 250 zł brutto oraz pomoc w organizacji pobytu i nawiązywaniu kontaktów branżowych. Mamy również nadzieję, że pobyt w Willi Decjusza, która aktualnie gości twórców w ramach sześciu programów stypendialnych, umożliwi nawiązanie cennych kontaktów międzynarodowych, a towarzystwo artystów z całego świata posłuży jako inspiracja i stworzy okazję do wymiany i współpracy twórczej.

W ramach podsumowania projektu, fragmenty tekstów, które powstaną podczas pobytu stypendialnego w Willi Decjusza, zostaną zaprezentowane w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w grudniu 2023 roku w formie maratonu mini-inscenizacji, przygotowanych przez artystów teatru i studentów AST Kraków.

Osoby zainteresowane pobytem rezydencjalnym w Willi Decjusza prosimy o wypełnienie formularza aplikacyjnego online i przesłanie w załączniku fragmentu zrealizowanego scenariusza lub sztuki teatralnej w języku polskim, niemieckim lub angielskim.

W pierwszej kolejności będą rozpatrywane aplikacje osób, które w ramach pobytu rezydencjalnego planują pracować nad tekstem, którego tematem będą szeroko rozumiane relacje polsko-niemieckie. Do formularza można dołączyć także list motywacyjny lub rekomendację.

Rekrutacja trwa do 15 czerwca do godziny 23.59.

Wyniki naboru zostaną ogłoszone do 3 lipca. Projekt przewiduje sześć miesięcznych stypendiów dla trojga twórców z Polski oraz trojga z Niemiec. Wszelkie pytania można kierować na adres: adam.partyka@willadecjusza.pl.

W ubiegłym latach na stypendiach scenariopisarskich w Willi Decjusza przebywali: Anna Wakulik, Magda Kupryjanowicz, Lisa Sommerfeld, Dana von Suffrin, Małgorzata Sikorska-Miszczuk, Kai Grehn, Isabella Oliveira Parise Kröger, Mateusz Pacewicz.

Projekt finansowany jest ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Regulamin stypendiów dostępny na stronie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-08
Data aktualizacji: 2023-06-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź