Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Edukacja dla klimatu

Radni z Komisji Ekologii i Ochrony Powietrza odwiedzili podczas posiedzenia Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej.

Fot. M. Bartlewicz

- Centrum jest pierwszym takim miejscem w Polsce. Dwa tygodnie po tym jak otwarliśmy Centrum Warszawa ogłosiła, że będzie otwierać taką placówkę. Cieszę się, że jesteśmy prekursorami i wyznacznikami trendów – mówiła Ewa Całus, pełnomocniczka Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji Klimatycznej. Dodawała, że w ciągu 2,5 miesiąca od otwarcia Centrum odwiedziło prawie 1000 osób.

Centrum powstało z inicjatywy mieszkańców, którzy uczestniczyli w pierwszym Krakowskim Panelu Klimatycznym. Jego utworzenie zaproponowali w ramach jednej z 32 wypracowanych w trakcie jego prac rekomendacji. Centrum pokazuje rozwiązania proklimatyczne i wspiera mieszkańców w działaniach dla klimatu na co dzień. Przestrzeń Centrum powstała z myślą o środowisku. Decyzje podejmowane w trakcie przygotowania i adaptacji pomieszczeń oraz ich wyposażenia były podejmowane z uwzględnieniem ich wpływu na środowisko, stąd użycie naturalnych materiałów, wypełnienie pomieszczenia roślinnością i zastosowanie rozwiązań ograniczających zużycie wody i energii.  Przestrzeń Centrum jest przestrzenią współdzieloną i będzie udostępniana organizacjom i instytucjom chcącym w jego wnętrzach realizować działania ukierunkowane na zwiększenie wiedzy i świadomości klimatycznej mieszkańców naszego miasta.

- Edukowanie dzieci to najlepsze, co możemy zrobić. Moja wnuczka sprawdza mnie, czy prawidłowo segreguję śmieci i tak powinno być – mówiła Anna Prokop-Staszecka, przewodnicząca Komisji.

Więcej informacji o Centrum można uzyskać tutaj.

pokaż metkę
Autor: Madgalena Bartlewicz
Osoba publikująca: Joanna Górska
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2023-04-28
Data aktualizacji: 2023-04-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź