Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kolejna aukcja na najem kramu w Sukiennicach rozstrzygnięta!

31 marca odbyła się aukcja na najem kramu nr 26 w Sukiennicach. Zwycięska firma wylicytowała lokal za stawkę 3050 zł za 1 m2. Formalności związane z podpisaniem umowy muszą zostać zrealizowane najpóźniej dziś, 6 kwietnia.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Do udziału w aukcji zgłosiło się 13 oferentów, z czego 11 spełniło wymogi formalne i zostało dopuszczonych do licytacji. Minimalna stawka czynszowa wynosiła 600 zł/m2, a najwyższa z propozycji ofertowych 1000 zł/m2 – i taka była cena wywoławcza stawki czynszowej za 1m2 powierzchni użytkowej.

Przypomnijmy, że w Sukiennicach można prowadzić działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży produktów z przewagą wyrobów noszących znamiona rękodzieła (ludowego i artystycznego). Powinno być ono związane z tradycją handlu krakowskiego, którego celem jest promocja miasta i regionu. Miasto, czyli właściciel lokalu, dopuszcza handel pamiątkami, upominkami, prezentami, sztuką użytkową, które są wykonane z surowców naturalnych m.in. z zakresu: witrażownictwa, szklarstwa, stolarstwa artystycznego i galanterii drewnianej, tkactwa artystycznego, haftu artystycznego, krawiectwa regionalnego, jubilerstwa, płatnerstwa, snycerstwa, metaloplastyki, kaletniczo-futrzarskich, rzeźby, malarstwa, grafiki, ceramiki, odlewnictwa artystycznego, książek ręcznie malowanych.

Wynajmujący nie wyraża zgody na handel przedmiotami: pochodzenia zagranicznego mającymi znamiona pamiątki obcej (niepolskiej), wyrobami przemysłowymi powszechnego użytku, które nie posiadają znamion rękodzieła lub nie nawiązują jednoznacznie do tradycji handlu regionu i kraju. W lokalu nie można także prowadzić handlu artykułami spożywczymi, w tym alkoholem.


To już druga licytacja na najem tego lokalu. Zwycięzca aukcji przeprowadzonej 28 lutego nie zdecydował się na podpisanie umowy najmu, a tym samym stracił wadium, którego wpłata była warunkiem dopuszczenia do udziału w tym postępowaniu.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-03-31
Data aktualizacji: 2023-04-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź