Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Jubileusz 30-lecia Lions Club Kraków – Stare Miasto

W poniedziałek, 27 marca, w Hotelu Galaxy odbyło się okolicznościowe spotkanie z okazji jubileuszu 30-lecia działalności Lions Club Kraków – Stare Miasto.

Fot. Piotr Wojnarowski / krakow.pl

W trakcie wydarzenia zostały wręczone odznaki Honoris Gratia. Wyróżnienia z rąk prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego otrzymali: Jacek Jarosz, Jerzy Kicki, Tomasz Mach, Andrzej Nartowski, Jerzy Niewodniczański, i Eugeniusz Jacek Sobczyk.

Prezydent Krakowa podkreślił, że Lions Clubs International jest jedyną w swoim rodzaju organizacją filantropijną, która skupia już ponad 1,4 mln ludzi i 45 tys. klubów we wszystkich krajach na świecie, stanowiąc największą w skali globalnej sieć wolontariuszy, gotowych nieść pomoc potrzebującym na wszystkich kontynentach. Dzisiaj organizacja liczy ok. 1200 członków, działających w 55 klubach w różnych rejonach kraju.

– Jednym z najprężniej działających klubów w południowej Polsce jest bez wątpienia krakowski oddział, którego jubileusz – z lekkim opóźnieniem, wynikającym ze względów pandemicznych – dzisiaj świętujemy – powiedział prezydent Krakowa. – Korzystając z tej okazji chciałbym serdecznie podziękować wszystkim „Lwom” za wieloletnie zaangażowanie (nie tylko finansowe), poświęcanie czasu, sił i środków, a przede wszystkim wykorzystywanie bogatych doświadczeń i umiejętności zawodowych dla efektywnego niesienia pomocy, ale też wspierania rozwoju nauki, kultury i ochrony środowiska. Dzięki Lions Clubowi nawet ci znajdujący się w sytuacji bez wyjścia mogą na powrót odzyskać godność, siłę i motywację do dalszej walki z przeciwnościami losu – dodał Jacek Majchrowski.

W programie spotkania znalazły się: emisja krótkiego filmu „Działalność LC Kraków Stare Miasto – okiem jego członków” oraz występ młodych muzyków – pianistów Eryka Koszeli i Yehudy Prokopowicza, stypendystów klubu.

Lions Club Kraków - Stare Miasto jest stowarzyszeniem działającym w ramach organizacji The Association of Lions Clubs International – największej na świecie pozarządowej organizacji humanitarnej akredytowanej przy ONZ, działającej od ponad 90 lat. LC Kraków – Stare Miasto należy do Okręgu 121 Polska.

Misją stowarzyszenia jest działalność charytatywna, pomoc społeczna, w tym rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej, rozwój nauki, kultury i ochrony środowiska.

Lions Clubs International przeznacza na wsparcie potrzebujących 100 proc. środków finansowych pozyskanych na działalność statutową. Koszty administracyjne i funkcjonowania stowarzyszenia pokrywane są ze składek jego członków.

pokaż metkę
Autor: Joanna Dubiel
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-03-27
Data aktualizacji: 2023-04-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź