Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Poetycko w Norwidzie

21 marca to nie tylko pierwszy dzień długo wyczekiwanej wiosny, ale także Światowy Dzień Poezji. Trudno, żeby nie obchodzono go w Ośrodku Kultury Norwida. Kraków – Miasto Literatury UNESCO – poezją stoi.

Fot. materiały prasowe

Z tej okazji Biblioteka Ośrodka (na os. Górali 5) przygotowała warsztaty rodzinne – „Niektórzy lubią poezję”, których tytuł nawiązuje do jednego z wierszy noblistki. Warsztaty odbędą się dziś, 21 marca, o godz. 17.00. „Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 3-7 lat oraz ich rodziców, opiekunów i opiekunek. Podczas wydarzenia mali czytelnicy i małe czytelniczki zapoznają się poezją dla najmłodszych i nieco starszych. Nie zabraknie też zabaw manualnych – w bibliotecznym zaciszu dzieci stworzą własne kolaże.

Międzypokoleniowe świętowanie Dnia Poezji będzie okazją do wzmacniania więzi z pociechami.
– Dodatkowo będzie ono rodzajem pracy u podstaw, misji społeczno-edukacyjnej realizowanej poprzez propagowanie czytelnictwa – dodaje Magdalena Bielawska, kierowniczka biblioteki.

Podczas warsztatów będzie można skorzystać z możliwości wypożyczeń z bogatego, wielogatunkowego księgozbioru, który na bieżąco wzbogacany jest także o pozycje z zakresu literatury w języku ukraińskim. Każdy uczestnik zajęć otrzyma również książkowy podarunek.

Wstęp wolny. Szczegółowe informacje dostępne pod numerem telefonu 12 644 27 65 oraz e-mailem: b.oczos@okn.edu.pl.

poetycko w norwidzie

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-03-17
Data aktualizacji: 2023-03-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź