Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zgłoś ucznia do programu „Mecenas Dziecięcych Talentów”

Dzieci uzdolnione i chętne do nauki oraz rozwijania swoich zainteresowań nie zawsze mają ku temu możliwości. To z myślą o nich, w ramach współpracy miasta, MOPS-u i Fundacji KDM, powstał projekt „Mecenas Dziecięcych Talentów”. Do 5 maja można zgłaszać uczniów krakowskich szkół podstawowych, którzy będą mogli skorzystać ze wsparcia w roku szkolnym 2023/2024.

Fot. pexels.com

Celem projektu jest pomoc zdolnym krakowskim uczniom, którzy ze względów materialnych lub rodzinnych nie mogą w pełni rozwijać swoich uzdolnień i pasji. Zachęcanie ich do kształtowania różnorodnych umiejętności, m.in. poprzez udzielanie adekwatnego i mądrego wsparcia, to najlepsza inwestycja w młode pokolenie.

Dzięki hojności darczyńców/ mecenasów projektu, przez ostatnie 11 lat programem objęto blisko 78 dzieci z różnorodnymi uzdolnieniami: matematycznymi, plastycznymi, językowymi, muzycznymi i sportowymi.

Jak zgłosić dziecko do projektu?

Dziecko może być zgłoszone przez wybraną placówkę:

  • szkołę podstawową, do której uczęszcza
  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
  • Młodzieżowy Dom Kultury lub miejską instytucję kultury/sportu.

Apelujemy do rodziców lub opiekunów prawnych o kontakt z wymienionymi placówkami, celem zgłoszenia dziecka do projektu. Pedagodzy i pracownicy tych instytucji dokonają wstępnej oceny, a następnie prześlą wypełniony formularz projektu do Urzędu Miasta Krakowa. Ostateczna kwalifikacja odbywa się w UMK, na podstawie regulaminu projektu oraz po zweryfikowaniu wszystkich otrzymanych zgłoszeń.

Zgłoszenia są przyjmowane do 5 maja. To już XII edycja projektu „Mecenas Dziecięcych Talentów” organizowanego przez Kraków, Fundację KDM i MOPS.

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin projektu znajdziesz tutaj. Komplet materiałów do wypełnienia przez instytucję zgłaszającą dziecko oraz rodziców lub opiekunów tutaj.

 

mecenas dziecięcych talentów_logo

pokaż metkę
Autor: Patrycja Piekoszewska
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-03-16
Data aktualizacji: 2023-03-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź