Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków w gronie laureatów konkursu „Zdrowy Samorząd 2023”

Podczas uroczystej gali VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, która odbyła się 9 marca w Katowicach, wręczone zostały nagrody dla zwycięzców V edycji konkursu „Zdrowy Samorząd”. Rada Konsultacyjna konkursu przyznała je w trzech kategoriach — Zdrowa Gmina, Zdrowy Powiat i Zdrowe Województwo — dla trzech najlepszych zdrowotnych programów samorządowych w każdej z nich.

Fot. Mateusz Płoskonka / Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia

Kraków został laureatem nagrody za realizację „Gminnego Programu Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa”. W 2022 roku miasto przeznaczyło na realizację programu 1 mln zł, w ramach czego dofinansowanie przyznano 201 parom.

Szczegółowe informacje o wszystkich nagrodzonych samorządach znajdują się tutaj.

Aktualnie trwa konkurs ofert na realizację Programu w 2023 roku. Miasto w roku bieżącym przeznaczy na ten cel 1,8 mln zł, co pozwoli na dofinansowanie co najmniej 360 procedur zapłodnienia.

Zainteresowane ośrodki miały czas na składanie ofert do 20 marca do godz. 15.00. Oferty wraz z załącznikami należało złożyć w siedzibie Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Jana Dekerta 24, 30-703 Kraków.

Ogłoszenie o konkursie ofert, opis programu, kryteria jakościowe i punkty oceny merytorycznej ofert, formularz ofertowy oraz ramowy projekt umowy, dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-03-14
Data aktualizacji: 2023-03-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź