Ekologia rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Weź udział w akcji „Polskie Lasy w Twoich Rękach”

Przeszkadzają Ci śmieci w pobliskich lasach? Chcesz zrobić coś dla lokalnego środowiska i społeczności? Zadbaj o planetę i posprzątaj las w ramach akcji „Polskie Lasy w Twoich Rękach”. Już w sobotę, 25 marca zapraszamy do Nadleśnictwa Miechów.

Fot. Fundacja Earth Day Everyday

„Polskie Lasy w Twoich Rękach” to projekt fundacji ekologicznej Earth Day Everyday, który polega na równoczesnym przeprowadzeniu akcji sprzątań lasów w różnych polskich miastach. Jego celem jest zaangażowanie lokalnych społeczności do codziennych działań środowiskowych i budowanie świadomości i postaw ekologicznych zwłaszcza u dzieci i młodzieży.

Wydarzenie jest całodniowe, potrwa w godz. 9.00-17.00 i odbędzie się w sobotę, 25 marca. Miejscem zbiórki jest wiata na ognisko i biwak - Nadleśnictwo Miechów 32-090 (niedaleko kapliczki myśliwskiej). Jest to lokalizacja, do której można dojechać pociągiem lub autobusem z Krakowa. Wydarzenie jest kierowane do wszystkich. Organizatorzy zapewniają uczestnikom worki i rękawiczki jednorazowe. Co więcej, w ramach motywacji do sprzątania, za zabrane worki śmieci przewidziano nagrody rzeczowe, takie jak: książki, ekogadżety czy vouchery na pizze. Podczas zeszłorocznej edycji akcji ponad 300 uczestników zebrało prawie 200 worków śmieci.

Więcej informacji o inicjatywie znajduje się na: earthdayeveryday.pl, instagram.com/earthdayeveryday_pl oraz facebook.com/earthdayeverydaypl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-03-13
Data aktualizacji: 2023-03-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź